Home Kategorie News Plus uruchomił sieć 5G. Na razie tylko dla 7 polskich miast.

Plus uruchomił sieć 5G. Na razie tylko dla 7 polskich miast.

Plus uruchamia sieć 5G. To pierwsza tego typu komercyjna sieć w Polsce. Puls udostępnił też mapkę, na której możemy sprawdzić, gdzie działa sieć 5G.

Operator na swojej stronie zamieścił mapę, z której wynika, że sieć 5G działa już w siedmiu miastach w Polsce: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. Trzeba jednak zaznaczyć, że sieć nie obejmuje jeszcze całych miast, ale to będzie zmieniać się wraz z postępem montażu kolejnych nadajników.

Na mapie czerwonym kolorem zaznaczono obszary zasięgu 5G, który Plus udostępnia w pasmie 2600 MHz (N38 i N41) z prędkością do 600 Mb/s.

To może Cię zainteresować:  Kobieta przetrzymywała tysiące dzieci w trumnach. Gdy w końcu ją złapano, na jaw wyszła straszna prawda.

Mimo iż wśród pasjonatów nowych technologii przeważa opinia, że 5G to świetlana przyszłość dla bezprzewodowej komunikacji, nie brakuje ludzi sceptycznie nastawionych. Niektórzy na widok miejsca swojego zamieszkania zaznaczonego na mapce na czerwono, nie poczują radości.

5G czyli piąta generacja standardu sieci komórkowych budzi niepokój wielu ludzi. Narosły wokół niej mity na temat rzekomej szkodliwości dla zdrowia.

Tymczasem badania wykazały, że jest 100 razy mniej szkodliwa od mikrofalówki. Z ustaleń naukowców wynika, że maszt telekomunikacyjny o mocy 10 watów mógłby ewentualnie zbliżyć się do 1 procenta mocy przeciętnej kuchenki mikrofalowej, ale tylko pod warunkiem, że skupiałby wszystkie promienie w jednym miejscu.

A i to z zastrzeżeniem, że promieniowanie zbliżone do 1% mocy mikrofalówki nie sięgnie dalej niż kilka centymetrów. Z kolei już z odległości kilku metrów promieniowanie masztu telekomunikacyjnego jest obojętne dla ludzkiego organizmu.

To może Cię zainteresować:  Mężczyzna zaskakuje chorego przyjaciela i oddaje dla niego nerkę. Czy istnieje piękniejszy dowód przyjaźni?

Wkroczenie technologii 5G do Polski już i tak zostało przesądzone, a Plus obiecuje nowe inwestycje w tym zakresie, póki cała mapa nie pokryje się zaznaczonymi na czerwono obszarami.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
12

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz