Home Kategorie Poruszające Pogrzeb 3,5-letniego Kacperka. Przerywał go rozpaczliwy płacz matki…

Pogrzeb 3,5-letniego Kacperka. Przerywał go rozpaczliwy płacz matki…

W czwartek miejsce miał pogrzeb małego Kacperka z Nowogrodźca. Tragiczne zmarłemu chłopcu w ostatniej podróży towarzyszyły tłumy ludzi, a wśród nich najbliżsi dziecka.

Poszukiwania małego Kacpra trwały od 27 kwietnia do 9 maja. Mimo iż wiele wskazywało na to, że 3,5-letnie dziecko mogło wpaść do rzeki Kwisy, jego bliscy nie tracili nadziei.

Jeszcze 6 maja, kilka dni przed odnalezieniem ciała chłopca, jego matka udostępniła na Facebooku post, w którym napisała „nadzieja umiera ostatnia”.

Do poszukiwań chłopca włączył się m.in. Krzysztof Jackowski i Krzysztof Rutkowski. Służby pracowały non stop, przeczesując okolicę. 200 osób przeszukało 400 hektarów ziemi. Jako możliwy scenariusz wskazywano też porwanie.

W trakcie poszukiwań na jaw wychodziły kolejne fakty. Okazało się, że kiedy ojciec Kacpra opiekował się nim, był pod wpływem alkoholu, który spożywał na działce razem ze znajomym.

9 maja do mediów dotarła tragiczna informacja – znaleziono ciało Kacperka. Jak dowiedział się reporter Polsatu News, ciało chłopca namierzyła jedna z kamer, wykorzystana przez nurków. Wyłowił je Marcel Korkuś – doświadczony biegły sądowy z zakresu nurkowania. Zanim udało się odnaleźć chłopca, mężczyzna pływał w rzecze po 5,6 godzin dziennie.

Kacperek prawdopodobnie w skutek nieszczęśliwego wypadku utonął podczas spaceru z tatą.

Pogrzeb Kacperka odbył się 14 maja na cmentarzu nieopodal rodzinnego domu chłopca.

Ojciec Kacpra, który trafił do więzienia za kradzież, dostał tego dnia przepustkę, aby móc uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu syna. Towarzyszyli mu jednak strażnicy więzienni.

– „Jeszcze nie tak dawno cieszyliście się obecnością Kacperka, jego spontanicznością, radością i dobrocią. Jesteśmy z wami, bo w tej sytuacji macie prawo do smutku. Każdy z nas jeszcze słyszy głos Kacperka, widzi jego twarz. To jest trudna prawda o umieraniu” – powiedział kapłan podczas uroczystości pogrzebowej.

3,5-latka pożegnały tłumy. Jak informuje FAKT24, ciszę na cmentarzu przerywał płacz matki.

Pani Joanna będzie musiała się zmierzyć z ogromną tragedią i to prawdopodobnie bez wsparcia męża, który wróci za kratki…

Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
49,99 zł
102,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Badanie krwi: pakiet profilaktyczny od 49,99 zł i więcej opcji w Laboratorium Analitycznym QuickLab (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
71
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz