Home Kategorie Film Nie żyje gwiazda „Świata według Kiepskich”. Zmarł kochany aktor.

Nie żyje gwiazda „Świata według Kiepskich”. Zmarł kochany aktor.

Jerzy Łapiński nie żyje. O śmierci jednego z najpopularniejszych aktorów teatralnych i gwiazdy seriali takich, jak „Świat według Kiepskich”, poinformowała jego córka. Miał 79 lat.

Jerzy Łapiński był popularnym aktorem teatralnym. Ogromną popularność przyniosły mu role w serialach, w których obsadzany był głównie w rolach drugoplanowych. Pojawiał się m.in. w Złotopolskich czy Świecie według Kiepskich. Dzisiaj rano media obiegła wiadomość o jego śmierci.

Informację o śmierci aktora przekazała poprzez Facebooka córka Łapińskiego, Agnieszka Goździalska-Łapińska.

Wiadomość poruszyła internautów. W komentarzach pod wpisem żegnają zmarłego aktora:

– „Agnieszka strasznie mi przykro. Szczere wyrazy współczucia. Przytulam.”

– „To wiadomość rozdzierająca serce. Kochany Łapka, na zawsze i zawsze. Wielki szacunek i ogromna sympatia. Wspaniały, ciepły i, co zawsze podziwiałem, piekielnie inteligentny.”

– „PIĘKNY, DOBRY Człowiek i WSPANIAŁY Aktor. Nasze rozmowy zachowam na zawsze w sercu… Smutek nie do opisania… wyrazy współczucia.”

– „Pan Jerzy był jasnym promykiem serdeczności, ciepła i radości.”

– „Agnieszko. Ogromnie mi smutno. Jurek był moim mistrzem i przyjacielem. Cudowny człowiek. Będzie mi go bardzo brakowało.”

Przyczyny i data śmierci nie zostały podane do wiadomości publicznej. Rodzinie składamy najszczersze kondolencje.

To może Cię zainteresować:  Studentka uratowała dziecko, które zakrztusiło się cukierkiem w metrze. Wszystko dzięki czemuś, czego nauczyła się w szkole.

Jerzy Łapiński urodził się w 1940 roku w Lublinie. Wychował się w rodzinie aktorów. Jego dziadek, Stanisław, występował m.in. w filmie Król Maciuś I, matka Krystyna grywała w teatrze.

Jerzy, także występował w teatrze, ale to seriale przyniosły mu rozpoznawalność. Pojawił się w produkcjach takich jak m.in. Złotopolscy, Świat według Kiepskich, Miodowe lata oraz 13 posterunek. Po raz ostatni wystąpił w spektaklu telewizyjnym Inkarno z 2019 roku.

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
37
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz