Home Kategorie Poruszające Ten widok poraża. Setki zamówionych noworodków czekają na odbiór. Nie ma co z nimi zrobić.

Ten widok poraża. Setki zamówionych noworodków czekają na odbiór. Nie ma co z nimi zrobić.

Ten widok poraża. Setki zamówionych noworodków czekają na odbiór. Nie ma co z nimi zrobić.

Ten widok szokuje nawet ludzi o mocnych nerwach. Setki niemowląt urodzonych przez surogatki oczekuje na odbiór przez rodziny, które je zamówiły. W dzisiejszych czasach da się kupić wszystko…

Zaraz za wschodnią granicą kraju od lat kwitnie handel dziećmi. Ukrainki w zamian za spore pieniądze rodzą dzieci dla zagranicznych klientów. Dla niektórych kobiet jest to wręcz sposób na życie, bo za urodzenie dziecka mogą dostać nawet 80 tys. zł. Z usług surogatek w przeszłości korzystało wiele gwiazd, w tym piłkarz Cristiano Ronaldo.

Panująca na świecie epidemia sprawiła, że ogromna ilość zagranicznych rodzin, które zamówiły dzieci na Ukrainie, nie była w stanie ich odebrać.

Do sieci trafił bulwersujący film autorstwa jednej z ukraińskich agencji, który pokazuje jak w rzeczywistości wygląda proceder handlu ludźmi w XXI wieku. Temat szybko został podjęty przez zagraniczną prasę.

Okazuje się, że wynajmowanie ciał kobiet w celu urodzenia przez nie dziecka jest popularny wśród pochodzących z Europy Zachodniej, bezpłodnych par. Najczęściej na taką usługę decydują się m.in. obywatele Włoch, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Portugalii czy Wielkiej Brytanii.

Na filmie można zobaczyć od kuchni jedną z wielu klinik specjalizujących się w świadczeniu usług surogacji. Na ogromnej sali znajduje się 46 niemowląt, oczekujących na odbiór przez przyszłą, doszywaną rodzinę. Pracownicy szpitala są w stałym kontakcie z zamawiającymi i regularnie informują ich o tym, jak rozwijają się dzieci. Z filmu możemy się dowiedzieć:

To może Cię zainteresować:  9-latka wyszła na scenę i zaczęła śpiewać piosenkę Celine Dion. Nie da się opisać niedowierzania na twarzach jury, gdy usłyszeli jej głos.

– „Musimy poinformować rodziców o tym, ile ich dzieci jedzą, jak śpią i jaka jest ich waga.”

Za naszą wschodnią granicą funkcjonuje od 50 do 70 podobnych placówek. Łącznie może w nich znajdować się teraz nawet 500 dzieci.

Większość klientów (aż 99 procent) tzw. fabryk to obcokrajowcy. Reprezentujący firmę prawnik Deniz Herman uważa, że w procederze nie ma nic złego, ponieważ rodzące się dzieci mają genetyczne powiązania z pochodzącymi z zagranicy rodzicami. Najczęściej powstały w wyniku zabiegu in vitro. Rzadziej surogatce wszczepia się zarodek powstały z komórki jajowej i plemnika przypadkowego dawcy bądź powstały z jej własnej komórki jajowej.

Przeciwnicy zaznaczają, że proceder to nic innego jak handel ciałem ciężarnej kobiety oraz dziecka. W przeliczeniu na złotówki surogatka może otrzymać za urodzenie dziecka nawet 80 000 złotych. Wiele kobiet decyduje się na kilkukrotne świadczenie tego typu usług. Na zakup dziecka mogą pozwolić sobie wyłącznie osoby zamożne, bowiem w zależności od pakietu trzeba zapłacić od 120 000 do 300 000 złotych.

Pakiet obejmuje m.in. noclegi, przeloty, spotkania i opłacenie surogatki. Kobiety wybierane do urodzenia dziecka zawsze badane są pod kątem określenia ryzyka urodzenia chorego dziecka, jednak niemożliwe jest całkowite wykluczenie takiej sytuacji. Niewiele mówi się na temat tego, co dzieje się w przypadku, gdy na świat przyjdzie dziecko z wadą genetyczną.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz