Home Kategorie News Małgorzata Kidawa-Błońska rezygnuje ze startu w wyborach.

Małgorzata Kidawa-Błońska rezygnuje ze startu w wyborach.

Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała z wyścigu o stołek prezydencki. To oznacza, że PO zmieni swojego kandydata w nadchodzących wyborach.

Od kilku dni pojawiały się pogłoski o tym, że kandydatka PO zrezygnuje z udziału w wyborach prezydenckich. Miał być to sprzeciw wobec polityki rządu, jednak złośliwi twierdzą, że jest to spowodowane bardzo niskim poparciem. Jak powiedziała na konferencji Kidawa-Błońska:

– „Wiem, że ponoszę odpowiedzialność za to, co się wydarzyło, bo spadki sondażowe spowodowany były tym, że Polacy nie wiedzieli, czy biorę udział w tych wyborach czy nie, ale dla mnie najważniejsze było ich zdrowie, bezpieczeństwo i to, żeby Polska ciągle była krajem demokratycznym, krajem w sercu Europy, krajem europejskim.”

Dzisiaj Małgorzata Kidawa-Błońska oficjalnie wycofała się z wyborów prezydenckich. Swoją decyzję przekazała jeszcze przed zebraniem PO:

– „Po pierwsze: jestem pewna, że za kilka tygodni będziemy mieli nowego prezydenta; ta trudna sytuacja w naszym kraju – prawna, konstytucyjna – się skończy. Po drugie: nie będę brała udziału w tych wyborach. Kiedy rządzący wpadli na szatański pomysł, żeby wybory robić w środku pandemii, (…) chcieli je zrobić niezgodnie z konstytucją, nie mogłam milczeć. Musiałam to głośno powiedzieć. Gdyby nie mój mocny głos i mówienie o bojkocie, wybory w maju pewnie by się odbyły. Teraz mamy szansę na wolne i demokratyczne wybory.”

Jak podkreśliła, w Polsce są „dwa bezpieczniki”, które mogą zatrzymać złe działania dotyczące organizacji wyborów:

To może Cię zainteresować:  Kaczyński ujawnia plan na wypadek przegranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

– „Jeden to Senat, drugi to nasze samorządy. I kiedy rządzący wpadli na szatański pomysł, żeby wybory robić w środku pandemii, nie licząc się ze zdrowiem osób, które miałyby wziąć w nich udział, ale też tych, które mają je organizować, a także chcieli je zrobić niezgodnie z prawem, z konstytucją, z zasadami państwa demokratycznego, nie mogłam milczeć i musiałam to głośno powiedzieć. I gdyby nie mój mocny głos i mówienie o bojkocie – wybory w maju pewnie by się odbyły.”

Na koniec Małgorzata Kidawa-Błońska podziękowała za kampanię wyborczą:

– „Dziękuję wszystkim, tym, którzy zawierzyli mi przy zbieraniu podpisów. Tym, których spotkałam w czasie kampanii, i z którymi rozmawiałam – wszystkim serdecznie dziękuję.”

Na piątkowym spotkaniu zarządu Platformy Obywatelskiej, ma zapaść decyzja w sprawie zmiany kandydata PO na prezydenta.

Wśród typowanych nowych kandydatów są: prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, europoseł Radosław Sikorski i marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz