Home Kategorie Niesamowite 10 genialnych zabaw z podwórka. Jeśli je pamiętasz, miałeś udane dzieciństwo.

10 genialnych zabaw z podwórka. Jeśli je pamiętasz, miałeś udane dzieciństwo.

Zabawy z dzieciństwa to coś, co większość z nas wspomina z utęsknieniem. Wystarczył nam kawałek chodnika, kreda, piłka, patyk i oczywiście pozytywne nastawienie.

Grę w klasy, gumę czy podchody z pewnością pamiętają osoby urodzone w latach 70, 80 i 90. W tamtych czasach na ulicach widziało się tłumy dzieci, które bawiły się w najróżniejsze zabawy. Do domu wracały późnym wieczorem, w brudnych ciuchach, z obdartymi kolanami, ale przede wszystkim z uśmiechem na twarzy. Co sprawiało, że były takie szczęśliwe? Pełne przygód rozrywki na wolnym powietrzu.

Teraz telewizor, laptop, tablet czy smartfon o wiele bardziej przykuwają uwagę dzieci. Spędzają one mniej czasu z rówieśnikami, a już na pewno na podwórku. Może warto przypomnieć im zabawy, które sprawiały nam kiedyś tyle radości? Poniżej znajdziecie listę kilku z nich.

#1. Klasy

Do gry potrzebny był chodnik, kreda, kamyk i kilku znajomych. Gra polega na skakaniu na jednej nodze po wszystkich rozrysowanych polach (na podwójnych staje się w rozkroku) uważając, aby nie nadepnąć na linię. Jeśli tak się stanie, jest skucha i trzeba zacząć od początku.

To może Cię zainteresować:  Młody zapaśnik pobity w Poznaniu. Tragiczna śmierć Dominika Sikory.

#2. Gra w gumę

Dwie osoby stają na przeciwko siebie i trzymają gumę na kostkach. Trzecia osoba wskakuje do środka i wykonuje odpowiedni układ. Następnie gumę zakłada się coraz wyżej i tym samym kolejne układy stają się bardziej skomplikowane!

#3. Podchody

Do zabawy potrzeba co najmniej dwóch uczestników, kredy, patyków, kamieni czy czegokolwiek czym można narysować strzałki. Później jedna z osób chowa się przed drugą, ale pozostawia za sobą widoczne ślady. Drugi uczestnik zabawy musi podążać za nimi i w określonym czasie znaleźć chowającego się.

#4. Zabawa w chowanego

Chyba każdy zna zasady tej zabawy. Jedna osoba odlicza z zasłoniętymi oczami, a reszta w tym czasie chowa się. Później trzeba wszystkich znaleźć.

#5. Hula-hop

Świetna zabawa na poprawienie kondycji. Potrzeba wyłącznie odpowiedniego koła, do którego się wchodzi, a później kręci biodrami, nogami itd., aby utrzymać je w ruchu.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
24
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz