Home Kategorie Życie Klienci IKEI poparzeni żrącą substancją. Pomylono ją z płynem do dezynfekcji rąk.

Klienci IKEI poparzeni żrącą substancją. Pomylono ją z płynem do dezynfekcji rąk.

Klienci IKEI poparzeni wskutek tragicznej pomyłki jednej ze sprzątaczek. Z „dezynfekcji” skorzystało co najmniej kilka osób. Sklep wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Jak poinformowało Polsat News, zdarzenie miało miejsce w sobotę, ale lokalne media poinformowały o wszystkim dopiero w środę.

Płyn do dezynfekcji jest w ostatnim czasie nieodłącznym elementem życia. Zgodnie z zaleceniami powinno się go używać m.in. przed wejściem do sklepu. Tak też uczynili klienci niderlandzkiej IKEI w Haarlem. Nie mieli pojęcia, że to, co jest w butelce nie jest płynem dezynfekującym.

Przed wejściem do sklepu postawiono butelkę z dozownikiem. Jednak w środku zamiast płynu do dezynfekcji, znajdował się płyn do czyszczenia rur.

Nim się zorientowano, przynajmniej kilka osób zdezynfekowało ręce. Trzy z nich – pracownik i dwoje klientów – potrzebowały pomocy medycznej.

Lokalne media opublikowały zdjęcia poparzonych rąk poszkodowanych.

Jak to się stało, że doszło do takiej pomyłki? Policja ustaliła, że za ten błąd odpowiada jedna z kobiet, które sprzątają sklep. Pracownica IKEI tłumaczyła, że pomyliła etykiety płynów. Okazało się, że pracownica nie mówi dobrze po niderlandzku i stąd prawdopodobnie wynikała pomyłka.

IKEA prosi o kontakt poszkodowanych klientów. W oficjalnym oświadczeniu firmy czytamy:

– „Najmocniej przepraszamy, za to co się wydarzyło. Zawsze zapewniamy bezpieczeństwo przy robieniu zakupów, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.”

Prawdopodobnie poszkodowane osoby będą mogły domagać się odszkodowania.

Książka z dzieckiem BookHero
Książka z dzieckiem BookHero
65,00 zł
79,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Piękna, personalizowana książka z imionami i zdjęciami dzieci; unikalny prezent już od 65 zł

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz