Home Kategorie News Tajemnicza choroba dzieci atakuje też w Europie. Zmarł już 14-letni chłopiec.

Tajemnicza choroba dzieci atakuje też w Europie. Zmarł już 14-letni chłopiec.

Tajemnicza choroba dzieci jest związana z koronawirusem. Rośnie liczba chorych w USA, ale o niebezpiecznym schorzeniu informują też lekarze z Europy.

Mama jednej z chorych dziewczynek postanowiła opublikować zdjęcia ze szpitala, aby ostrzec innych rodziców i nagłośnić problem.

Tayah Fernandes to 4-latka mieszkająca w Anglii. Dziecko źle się poczuło na początku maja. Dziewczynka skarżyła się na bóle brzucha i straciła apetyt.

Niestety lekarze nie od razu zdali sobie sprawę z tego, jak poważna jest sytuacja. Zdiagnozowali u dziecka zaparcia i odesłali do domu. Niedługo później stan 4-latki pogorszył się.

Kiedy mała Tayah obudziła się z wysoką gorączką, jej matka postanowiła zabrać ją do szpitala Tameside w Anglii. Oprócz gorączki, Tyah miała mocno przekrwione oczy.

Po wykonaniu badań okazało się, że krew 4-latki jest zakażona. Lekarze zdecydowali, że dziecko ma zostać w szpitalu.

– „Zabraliśmy ją z powrotem, a oni podali jej kroplówkę z dożylnym antybiotykiem. W ciągu dnia zaczęła puchnąć i pojawiła się wysypka. Dostała (Tayah – przyp. red.) malinowego języka” – relacjonuje matka 4-latki w wywiadzie dla „Daily Star”.

U dziewczynki wykonano test na koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny.

W samej Wielkiej Brytanii potwierdzono około setki podobnych przypadków. Podobnie jest w Nowym Jorku. Jednak o wykryciu tajemniczej choroby u dzieci informują też lekarze we Włoszech, Hiszpanii, Francji czy Niderlandach.

To może Cię zainteresować:  11 faktów o penisie, które wprawią Was w osłupienie. Nawet mężczyźni będą zaskoczeni!

– „To nowy zespół – wydaje się, że dzieje się to głównie po zarażeniu koronawirusem. Uważamy, że układ odpornościowy organizmu nadmiernie na niego (koronawirusa – przyp. red.) reaguje” – wyjaśnił w wywiadzie dla BBC prof. Russell Viner ze Stowarzyszenia Pediatrycznego.

U małych pacjentów w Bergamo, dochodziło do zaburzeń pracy serca i objawów zespołu szoku toksycznego. U dzieci pojawia się również wysypka, obrzęk rąk i stóp, nudności i wymioty. W telewizji CBS dr Max Gomez zaznaczył, że nie wszystkie dzieci przechodzą chorobę w ten sam sposób i mogą występować u nich różne objawy.

To objawy związane z tzw. pediatrycznym wieloukładowym zespołem zapalnym, związanym z zakażeniem koronawirusem wśród najmłodszych.

Schorzenie to przypomina chorobę Kawasaki. Może wywołać niewydolność serca i nerek, a w efekcie śmierć. W Londynie z jej powodu zmarł 14-letni chłopak. W Nowym Jorku zmarło kilkoro dzieci, wśród ofiar jest 5-latek.

Jak informuje TVN24, nie wiadomo dokładnie dlaczego dzieci są podatne na tę chorobę. Wiadomo natomiast, że jedynie wczesne wykrycie objawów pozwala skutecznie leczyć małego pacjenta.

Lekarze zalecają, aby dzieci w wieku powyżej dwóch lat nie opuszczały swoich domów, a jeśli to robią, zachowywały dystans społeczny i zakładały maski ochronne.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
15
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz