Home Kategorie Ludzie Gwiazdy w mocnych słowach o sytuacji w Trójce. Monika Janowska zmiażdżyła nawet gwiazdy TVP.

Gwiazdy w mocnych słowach o sytuacji w Trójce. Monika Janowska zmiażdżyła nawet gwiazdy TVP.

Sytuacja w radiowej Trójce to najgorętszy temat ostatnich dni. Na usunięcie z listy przebojów piosenki Kazika i posunięć władz rozgłośni z oburzeniem zareagowali artyści.

W związku ze skandalem stację radiową opuścił legendarny gospodarz Listy Przebojów Marek Niedźwiecki. Wypowiada się Katarzyna Nosowska, Dawid Podsiadło czy Monika Zamachowska. W słowach nie przebiera też Monika Janowska. Oberwało się nawet gwiazdom TVP.

Jakiś czas temu głośno było o odejściu z Trójki Wojciecha Manna, który po wielu latach współpracy z rozgłośnią odszedł w atmosferze skandalu, w akcie solidarności dla zwolnionej koleżanki, Anny Gacek.

– „Postanowiłem, że to ja podejmę tę decyzję, a nie ktoś za mnie” – powiedział wtedy.

– „Ktoś, kto ma władzę, ale nie ma wyczucia i nie rozumie radia, zakazał Ani występów na antenie Programu Trzeciego. Postanowiliśmy poczekać, aż ktoś położy kres destrukcji Polskiego Radia” – tłumaczył wtedy swoją decyzję dziennikarz.

To może Cię zainteresować:  Uważa, że w szkołach nie powinno uczyć się o II wojnie światowej. „Dla zdrowia psychicznego”.

Nie minęło wiele czasu, a rozgłośnią wstrząsnęła kolejna afera, która tym razem odbiła się jeszcze szerszym echem.

Piątkowe notowanie Listy Przebojów Trójki wygrała piosenka Kazika Staszewskiego „Twój ból lepszy jest niż mój”. Słowa piosenki nawiązują do wizyty na Cmentarzu Powązkowskim Jarosława Kaczyńskiego w rocznicę katastrofy smoleńskiej, w momencie, gdy dla innych cmentarze były zamknięte.

Notowanie władze stacji unieważniły, tłumacząc decyzję złamaniem regulaminu i wprowadzeniem do głosowania piosenki spoza listy, zarzucając manipulację przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co miało w ostateczności zafałszować wynik końcowy. Oświadczenie w tej sprawie wydał Tomasz Kowalczeski, dyrektor-redaktor naczelny Programu 3 Polskiego Radia, który napisał:

– „Szanowni Słuchacze, podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy. W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację. Na kolejne głosowanie Listy Przebojów Trójki zapraszamy 22 maja o stałej porze.”

Decyzja wywołała ogromne poruszenie i nie pozostała bez echa. Po raz pierwszy w historii listy przebojów doszło do takiego incydentu. Fani rozgłośni publicznie zarzucali redakcji cenzurę. Szybko sprawę zaczęły komentować osoby związane z show-biznesem.

To może Cię zainteresować:  Skandaliczny komentarz Donatana pod postem o córce Kasi Kowalskiej. Internauci są zniesmaczeni.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz