Home Kategorie Ludzie Gwiazdy w mocnych słowach o sytuacji w Trójce. Monika Janowska zmiażdżyła nawet gwiazdy TVP.

Gwiazdy w mocnych słowach o sytuacji w Trójce. Monika Janowska zmiażdżyła nawet gwiazdy TVP.

Oburzenie wyrażali kolejni artyści, a także pracownicy Trójki, którzy ogłaszali natychmiastowe zakończenie współpracy z cenzurującymi władzami Polskiego Radia. Najpierw odszedł gospodarz Listy Przebojów Marek Niedźwiecki, następnie Hirek Wrona i Marcin Kydryński. Zaczęły się także pojawiać komunikaty gwiazd muzyki, które nie życzą sobie aby och utwory grano w legendarnej rozgłośni.

Jeszcze przed odejściami dziennikarzy z Trójki z prośbą do redakcji Programu III Polskiego Radia o rezygnację z grania jego utworów zwrócił się Dawid Podsiadło:

– „Trudno bez emocji patrzeć na kolejny przykład demolowania kultury.
Trójka miała zawsze specjalne miejsce w moim sercu, a o istnieniu kultowej listy słyszałem od urodzenia. Muzyczna redakcja Trojki od początku bardzo wspierała mnie i moją twórczość, za co zawsze będę wdzięczny.
Ale jeżeli na dzisiejszej antenie PR3, polityka jest ważniejsza niż muzyka, jeżeli piosenka powoduje powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści, to myślę że moje utwory też nie powinny być grane na tej antenie dopóki twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki” – oświadczył.

Krótkie wideo nagrał Muniek Staszczyk. Oświadczył, że w ramach solidarności z Kazikiem i byłymi dziennikarzami Trójki nie życzy sobie puszczania jego utworów na antenie:

To może Cię zainteresować:  Ten pies postanowił nie ruszać się spod szpitala, dopóki nie wyjdzie z niego jego właścicielka!

– „W wyrazie solidarności z moim przyjacielem Kazikiem, Markiem Niedźwieckim i innymi pracownikami Trójki protestuję przeciwko praktykom przypominającym mi najgorsze czasy komunizmu, które doskonale pamiętam jako artysta i obywatel tego kraju. Dlatego też proszę o nieprezentowanie moich utworów na antenie Polskiego Radia do odwołania.”

Komentarz pozostawiła także Katarzyna Nosowska, która napisała:

– „Czy byliście kiedyś z wizytą, w miejscowości, która latem tętni życiem – po sezonie? Jest opustoszała, cicha, tylko wiatr bawi się, rozdmuchując kupki rudych liści, tańczy z foliową torebką na ścieżce prowadzącej do zabitej deskami lodziarni… To miejsce, w którym każdy zakątek przetrzymuje wspomnienia z lata – burą jesienią – tylko zasmuca… Radiowa Trójka jest dla mnie teraz jak ten kurort po sezonie… Niech nasze piosenki zabrzmią w niej, dopiero gdy znów przyjdzie lato.”

View this post on Instagram

🍁🍁🍁🍂🍂🍂☔️☔️☔️

A post shared by Nosowska (@nosowska.official) on

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz