Home Kategorie Ludzie Gwiazdy w mocnych słowach o sytuacji w Trójce. Monika Janowska zmiażdżyła nawet gwiazdy TVP.

Gwiazdy w mocnych słowach o sytuacji w Trójce. Monika Janowska zmiażdżyła nawet gwiazdy TVP.

Monika Zamachowska, była prowadząca Pytanie na śniadanie dla TVP2, napisała na swoim Facebooku:

– „W politykę się nie bawię, bo od tego wątroba gnije, jak mawiał Jurek Iwaszkiewicz. Ale dzisiaj coś napiszę politycznie. Nie będę zadziorna, ani agresywna. Parę lat w pisowskiej telewizji odsłużyłam, myśląc, że może wystarczy robić swoje, bez deklaracji. Nie wystarczyło. A teraz słucham ostatniej „Siesty” Marcina Kydryńskiego w Trójce i jest mi cholernie przykro. Tak, wiem, co powiedzą ci z Was, którzy uważają, że Polska sprzed PiS była w szponach jakiś krwiożerczych elit, które nie otwierały się na nowe: tym państwu już dziękujemy. Ale po pierwsze to nieprawda, że media były zamknięte na nowych, dobrych, pracowitych ludzi z talentem, bo tych zawsze było mało, a po drugie, to nie usprawiedliwia całkowitego rozmontowania mediów publicznych, zniszczenia przez lata wypracowanego know-how i pozbycia się wielu całkowicie apolitycznych fachowców, którzy po prostu nie wytrzymali ciśnienia. A najgorsze jest to, że ja tych wszystkich ludzi zarządzających dzisiaj w TVP i Polskim Radiu znam. Nie wszyscy są idiotami, nie wszyscy są podli. A jednak zachowują się strasznie. Co poszło nie tak? Nie wstyd Wam?”

Najostrzej jednak zareagowała Monika Janowska, żona Roberta Janowskiego, przez lata prowadzącego program „Jaka to melodia” w TVP. Jej słowa są brutalne i godzą nawet w gwiazdy TVP. Padły nazwiska, a jej zarzuty były mocno spersonalizowane.

– „Słowo na niedzielę – to, co dzisiaj czuję, w obcym języku nazywa się ładnie ,,mixed feelings”. W naszym, ojczystym to tak na zmianę ,,wk***” i ,,duma”

,, Nerw” na to, co dzieje się w #Trujce, ale zaraz duma, że jest, u niektórych, coś takiego jak honor i lojalność (poprzedni post) – ,,COŚ” NAJWAŻNIEJSZE

Takie bardzo współczesne #MUREM za…

A #TVP ? Co z tym? Przecież to NASZA telewizja, informacyjna, opiniotwórcza…Taka ,,trójka” na wizji, można by rzec! Czy nikt nie widzi, że i tego już nie ma? Wykosili wspaniałych dziennikarzy jak drzewa w Puszczy, a znane ,,GWIAZDKI”, owszem, MUREM, ale pod ścianką K***WIZJI na wiosennej ramówce ‼️

Czy WAM nie wstyd?

Marzena Rogalska Tomasz Kammel, Marcelina Zawadzka, Tomasz Wolny, Aleksander Sikora – OLEK , Tamara Gonzalez Perea, Małgorzata Tomaszewska- czy nie wstyd WAM? WASI wspaniali koledzy, kiedyś z tej samej redakcji, są wyrzucani za ,,niepoprawność” niczym Kazik Kult za ,,swój ból” , a Wy ochoczo, ,,uprawiacie” ogródki na wiosnę, nucąc przy tym ,,jak do tego doszło, nie wiem” ?

Nie jest WAM, k*** WSTYD?

NORBI official – rozumiem reklamę ,,teniej odzieży”, ale, żeby z siebie zrobić ,,lumpex”? Nie WSTYD CI?

Rafał Brzozowski – tutaj nie powiem za wiele, bo od zapachu wazeliny mam odruch wymiotny – wszyscy bowiem pamiętamy Brzozę i Sikorę jaki mieli ,,wślizg” w KURZY kuper ( #RAFAŁBRZOZOWSKI #ALEKSANDERSIKORA) Dla formalności jednak zapytam: Nie wyczuwacie smrodu?

Anna Popek- BEZWSTYDNA ulubienica, spuszczona i wpuszczona w kanał! Warto było?

Maciej Kurzajewski – wyleciał Twój redakcyjny kolega a TY co? W dalszym ciągu uważasz, że wygrałeś marzenia?

Ida Nowakowska Herndon, Izabella Krzan Beata Chmielowska-Olech – straciłyście TWARZ, a ładne byłyście, takie zagraniczne

I wielu, wielu innych- jeśli KOGOŚ pominęłam- nie przepraszam! Mieli fart po prostu

#HONOR , #LOJALNOŚĆ – to wszystko poszło w PIS***

Marionetki, pacynki, sprzedawczyki- CZY NIE JEST WAM WSTYD‼️

Oto ONI- BEZCENNE TWARZE, które zastąpiły ,,ZDRADZIECKIE MO***””

Temat afery w radiowej Trójce podjął też premier Mateusz Morawiecki, który stwierdził, że cała ta sytuacja to temat zastępczy.

To może Cię zainteresować:  Szczere wyznanie Dagmary z Królowych życia. „Zrobiłam ze swoim życiem, co chciałam”.

– „Cały świat walczy z niespotykanym zagrożeniem, jakie niesie koronawirus. Ludzie tracą pracę, zdrowie i życie, światowa gospodarka zwalnia w tempie, jakiego nikt od dziesięcioleci nie widział. Pomimo dramatu, z jakim świat musi się mierzyć, wciąż i wciąż pojawiają się tak zwane „tematy zastępcze”, przez które niekiedy umyka nam sedno” – napisał na Facebooku.

Następnie wyjaśnił, co jest dla niego tym sednem, które umyka wszystkim skupionym na Trójce.

– „A dla mnie sednem publicystycznej gorączki i manipulacji ostatnich godzin nie jest żaden utwór muzyczny. Sednem jest to, jak państwo polskie, jego przedstawiciele bez względu na barwy polityczne, wreszcie my wszyscy jako Wspólnota, odnosimy się do wydarzeń w życiu naszej zbiorowości przełomowych” – pisze dalej premier.

Swoje zdanie na temat wydarzeń, do których doszło, na Twitterze wyraziła także minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz. Wystosowała list do Krzysztofa Czabańskiego, Przewodniczącego Mediów Narodowych, w którym przedstawiła stanowisko w tej sprawie. Opublikowała go do wglądu.

– „Usunięcie piosenki Kazika z LP
@RadiowaTrojka
jest skandaliczne. Pamiętajmy, wirus atakuje płuca, a nie zdrowy rozsądek” – napisała.

Sam zainteresowany także wypowiedział się na temat zaistniałej wokół jego utworu sytuacji.

– „Wspólnie z Wojtkiem (Wojciechem Jabłońskim), z którym zrobiliśmy ten kawałek, Piotrem Wieteską – moim managerem i SP Records ustaliliśmy, że nie komentuję tego teraz. Pogadamy o tym przy okazji wywiadu o płycie po 27 maja” – oświadczył artysta w rozmowie z Onetem.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz