Home Kategorie Życie TVP ocenzurowało Eurowizję 2020. Nie pokazano występu jednej z gwiazd.

TVP ocenzurowało Eurowizję 2020. Nie pokazano występu jednej z gwiazd.

TVP ocenzurowało Eurowizję 2020. Nie pokazano występu jednej z gwiazd.

W sobotę TVP w trakcie transmisji na żywo koncertu Eurovision: Shine a light użytkownicy Twittera zwrócili uwagę na to, że na antenie zabrakło kilku fragmentów wypowiedzi transseksualnej gwiazdy.

Telewizja Polska nadawała w sobotę transmisję na żywo z koncertu Eurovision: Shine a light. Wydarzenie to było inicjatywą holenderskich nadawców oraz EBU. Miało ono na celu zastąpić Eurowizję anulowaną ze względu na pandemię. W programie udział wzięli wszyscy artyści wybrani do tego konkursu w 2020 roku. Nie rywalizowali jednak o pierwsze miejsce.

2-godzinny koncert nagrany w Hilversum poprowadzili niedoszli gospodarze konkursu w Rotterdamie: Chantal Janzen, Edsilia Rombley i Jan Smit oraz NikkieTutorials. Niestety wypowiedzi tej ostatniej zabrakło na antenie TVP. Dlaczego?

W trakcie transmisji TVP postanowiło zrobić krótką przerwę na reklamy. Użytkownicy Twittera dopatrzyli się w tym fakcie zamierzonego działania. Według nich miało to na celu wycięcie odpowiedzi jednej z gospodyń programu. Mowa tutaj o transpłciowej youtuberce – Nikkie de Jager, znanej szerzej jako NikkieTutorials. Celebrytka zaczęła przyjmować hormony w wieku 14 lat, a cały proces zmiany płci zakończyła przed 19 urodzinami.

To może Cię zainteresować:  Na domu księdza Cybuli nieustannie pisano „PEDOFIL”. Mimo to pochowano go z honorami.

W sobotę użytkownicy Twittera udostępnili tweety, w których pisali o nagannym zachowaniu telewizji. Było to tym bardziej zauważalne, że w tym samym czasie, kiedy w Polsce nadawano reklamy, stacje holenderska, norweska i niemiecka kontynuowały transmisję. Był to moment wypowiedzi Nikie, który został u nas wycięty.

– „Teraz TVP1 nadaje na żywo transmisję koncertu Eurovision: Shine a light, ale polscy widzowie nie zobaczą fragmentów, które prowadzi transpłciowa youtuberka NikkieTutorials, bo TVP1 przerywa program i nadaje reklamy, choć TVP nie może przerywać programów. Cenzura jest wszędzie” – napisał jeden z internautów.

To może Cię zainteresować:  Prezenterka TVP Info ofiarą seksistowskich ataków z powodu swojego ubioru

– „To prawda, że TVP wycięła z koncertu eurowizyjnego fragmenty z transseksualną youtuberką NikkieTutorials? Poniżej screeny z transmisji holenderskiej, norweskiej i niemieckiej TV. W TVP były reklamy?” – zapytał inny użytkownik.

Informacja o domniemanej cenzurze wywołała niemałe oburzenie wśród widzów. Pod adresem stacji padło wiele ostrych słów:

– „Idiotyczne, ale czego się spodziewaliśmy po TVP?”

– „Ja nie mogę. Z każdym dniem coraz bardziej budzimy się w reżimie.”

– „Fajna manipulacja.”

Redakcja Pudelka zwróciła się do rzecznika Telewizji Polskiej o skomentowanie postawionych przez internautów zarzutów, jednak do tej pory nie otrzymała odpowiedzi.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz