Home Kategorie Ludzie Mister Polski nie żyje. Tragiczna śmierć 44-latka.

Mister Polski nie żyje. Tragiczna śmierć 44-latka.

Zmarł Mister Polski 2000, który od 7 lat był sparaliżowany, a kilka dni temu całkowicie stracił wzrok. Miał zaledwie 44 lata.

Andrzej Bizoń w 2000 roku został Misterem Polski. Po udziale w konkursie wyruszył na podbój Mediolanu. Swoich sił próbował też w show-biznesie. Wziął udział w reality show „Dwa światy”. Wystąpił też gościnnie w serialu „Na Wspólnej”.

Świetnie zapowiadającą się karierę przerwała choroba. W 2010 roku u Bizonia zdiagnozowano zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. 3 lata później doszło do całkowitego paraliżu. W połowie maja tego roku całkowicie stracił wzrok.

Kilka tygodni temu Bizoń rozpaczliwie prosił o pomoc finansową. Andrzej nie był objęty żadną pomocą z tytułu świadczeń socjalnych. Jego pracodawcy nie odprowadzali składek na ubezpieczenie zdrowotne ani emerytalne. Ruszyła więc zbiórka pieniędzy, która miała mu pomóc. Wspierają ją m.in. Maja Rutkowski, która mimo iż nie znała go osobiście, była mocno poruszona jego historią.

– „Nie poznałam nigdy Andrzeja osobiście, ale bardzo poruszyła mnie Jego przykra historia i straszna choroba. Życie jest okrutnie przewrotne !!! Kiedy jesteś młody, zdrowy, osiągasz sukcesy tłum ludzi dookoła Ciebie, a kiedy przychodzą gorsze dni okazuje się, że zostaje przy Tobie garstka osób” – apelowała do internautów.

To może Cię zainteresować:  Włożyła świnkę morską do mikrofalówki i ją włączyła. Nagranie wrzuciła do sieci.

Niestety pomimo woli walki, Andrzej Bizoń zmarł, o czym w mediach społecznościowych poinformował jego przyjaciel, Mariusz Połeć. Udostępnił wpis, w którym nie tylko potwierdził te smutne wiadomości, ale także zdradził przyczynę śmierci:

– „Andrzej Bizon nie żyje. W ostatnich dniach do końca zachowywał pokój w sercu i radość płynącą z żywej relacji z Jezusem Chrystusem – Bogiem prawdziwym. Pomimo wielkiego cierpienia, zwłaszcza w ostatnich godzinach (bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie, spowodowane chorobą ZZSK), do samego końca zachował wielką wiarę i miłość do Boga, jak i do wszystkich ludzi go otaczających.”

Informacja o śmierci Andrzeja poruszyła internautów. W mediach społecznościowych składają rodzinie kondolencje.

Andrzej Bizoń w 2000 zwyciężył w finale wyborów Mister Poland, a także komplementarne tytuły Mistera Publiczności i Mistera miesięcznika Gentleman. Reprezentował Polskę na konkursie Mr. Intercontinental w Hanowerze.

W 2001 roku wziął udział w reality show „Dwa światy”. Zagrał w filmie „Pogoda na jutro”, „Dublerzy”, a także w serialu „Na Wspólnej”.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
26
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz