Home Kategorie Poruszające Ostatnie pożegnanie brutalnie zamordowanej Kornelii. Ciszę w kościele przerywał płacz.

Ostatnie pożegnanie brutalnie zamordowanej Kornelii. Ciszę w kościele przerywał płacz.

18 maja w południe rozpoczął się pogrzeb 16-letniej Kornelii, która została brutalnie zamordowana przez przyjaciółkę i jej chłopaka. Ta okrutna zbrodnia wstrząsnęła całym krajem.

Msza żałobna była zaplanowana na 12:00, ale w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie ludzie gromadzili się już na godzinę przed rozpoczęciem nabożeństwa. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wszyscy żałobnicy mieli na twarzach maseczki. Kościół wypełnił się bliskimi, przyjaciółmi i kolegami ze szkoły 16-latki, która została brutalnie zamordowana 11 lutego przez najlepszą przyjaciółkę i jej 25-letniego chłopaka.

Kościół wypełniły białe kwiaty, otaczając pachnącym kordonem białą trumnę, w której spoczywało ciało zamordowanej. Obok trumny wystawiono duże zdjęcie Kornelii. Wiele osób ocierało łzy, gdy ksiądz wygładzał poruszającą homilię.

– „Niech się nie trwożą serce wasze. Cała ta śmierć jest beznadziejna. Pytamy, dlaczego tak się stało, ale na ziemi nie znajdziemy na to pytanie odpowiedzi. Zapomnijmy dziś o złych rzeczach i emocjach. Pamiętajmy, że zawsze będziemy kochać Kornelię. Bóg dziś dał pić Kornelii ze źródła wody życia by mogła tam spokojnie przebywać. Gdzie nie ma smutku. Nie ma łez. Bóg też dał jej i nam siłę. Niech Kornelia zostanie w naszych sercach.”

Po mysz kondukt żałobny przeszedł na Cmentarz Komunalny w Piasecznie, gdzie trumna z ciałem 16-latki została złożona do grobu.

Kornelia miała przed sobą całe życie. Jedynym błędem jaki popełniła, był zły dobór przyjaciół. Przyjaźń z Martyną S. przypłaciła życiem. 11 lutego spotkała się z przyjaciółką, nie wiedząc, że w ten sposób podpisuje na siebie wyrok.

Martyna S. zwabiła 16-letnią Kornelię do samochodu swojego chłopaka, 25-letniego Patryka B., drobnego przestępcy i dilera narkotyków. Razem wywieźli Kornelię do rezerwatu przyrody Łęgi Oborskie. Tam Patryk B. odkrył, że pistolet pneumatyczny, który kupił poprzedniego dnia, zaciął się, więc zaczął dusić swoją ofiarę, ta jednak dzielnie się broniła. Wtedy Martyna S. strzeliła przyjaciółce w głowę z wiatrówki, a następnie Patryk B. uderzył ją dwukrotnie łopatą.

Ciało 16-letniej Kornelii odnaleziono dopiero 26 kwietnia w płytkim grobie, przysypaną liśćmi. Sekcja zwłok wykazała, że nastolatka jeszcze żyła, gdy przyjaciółka i jej chłopak zasypywali ją ziemią. Kawałki ziemi znalezione w jej ustach świadczą o tym, że pochowana żywcem, walczyła o każdy oddech.

Orientalny pakiet day spa
Orientalny pakiet day spa
99,99 zł
250,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Orientalny pakiet day spa (99,99 zł) z zabiegiem na twarz i sesją w kapsule (od 149,99 zł) w salonie Marakesz w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
28
Zły
Zły
14

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz