Home Kategorie Poruszające Dwie nastolatki zamordowane przez własnego ojca i brata. To miała być kara.

Dwie nastolatki zamordowane przez własnego ojca i brata. To miała być kara.

Dwie nastolatki zamordowane przez własnego ojca i brata. To miała być kara.

„Honorowe zabójstwo” dwóch nastolatek. Mordercy dziewcząt, których jedynym przewinieniem była rozmowa z młodym mężczyzną, nie mają sobie nic do zarzucenia.

Mordercy tłumaczą, że musieli walczyć o narażony, ich zdaniem, honor rodziny. Policja stara się zapewnić bezpieczeństwo znajomym nastolatek, których życie również jest w niebezpieczeństwie.

Do brutalnego podwójnego morderstwa doszło w północno-zachodniej części Pakistanu. Pasztuni, zamieszkujący ten region, nie stosują się do obowiązującego prawa państwowego, bo dużo ważniejsze są dla nich reguły plemienne. Szczególnie wyczuleni są na punkcie honoru rodziny, który może zostać splamiony z byle powodu. Wystarczy, aby kobieta czy dziewczyna przynależna do rodu, zamieniła kilka słów z mężczyzną spoza rodziny, aby zapłaciła za to życiem. Taką okrutną karę wymierzyli dwóm nastolatkom ich własny brat i ojciec.

Do morderstwa doszło 14 maja. Policja z Razmak w Północnym Wizirstanie ustaliła w toku śledztwa, że dwie Pakistanki w wieku 16 i 18 lat rozmawiały z mężczyzną nie należącym do rodziny, a dowodem „zbrodni” miał być nagrany telefonem film, który trafił do sieci. Jak donosi raport policyjny, na filmie widać dwie dziewczyny podczas rozmowy z młodym mężczyzną. Wśród społeczności pasztuńskiej krążą jednak plotki, że doszło do pocałunku.

Obie nastolatki przepłaciły tę chwilę normalności własnym życiem. Jedną z nich zastrzelił ojciec, druga zginęła z ręki brata. Obaj mężczyźni po aresztowaniu wyznali, że nie mają sobie nic do zarzucenia. Po prosto bronili splamionego honoru.

To może Cię zainteresować:  Pogrzeb ojca Dawida Żukowskiego. Ostatnie pożegnanie miało specyficzny charakter.

Policja objęła ochroną dwie inne osoby, które widać na nagraniu. Ich życiu zagraża niebezpieczeństwo. Aresztowanie ojca i brata zamordowanych nastolatek nie zniechęci bowiem innych mężczyzn do pójścia w ich ślady. Poczucie obowiązku nakazuje im bowiem ukaranie śmiercią winnych narażenia honoru rodziny, bez względu na konsekwencje.

Jak przypomina organizacja Human Rights Watch, w społeczności pasztuńskiej śmierć grozi też za sprzeciw dziewczyny wobec aranżowanego małżeństwa, podejrzenia o utrzymywanie pozamałżeńskich relacji z mężczyzną, niewłaściwy strój, czy szeroko pojęte nieposłuszeństwo wobec rodziny. Kobieta, która padnie ofiarą gwałtu lub napaści seksualnej również jest karana śmiercią.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
10
Zły
Zły
20

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz