Home Kategorie Film Gwiazdy żegnają Jerzego Łapińskiego. Kto był na pogrzebie aktora?

Gwiazdy żegnają Jerzego Łapińskiego. Kto był na pogrzebie aktora?

Pogrzeb Jerzego Łapińskiego. Gwiazdy żegnały zmarłego aktora.

Jerzy Łapiński zmarł 12 maja. Miał 79 lat. Był popularnym aktorem teatralnym. Wielką popularność przyniosły mu seriale, w których obsadzany był głównie w rolach drugoplanowych. Pojawiał się m.in. w „Złotopolskich” czy „Świecie według Kiepskich”.

Informację o jego śmierci przekazała córka – Agnieszka Goździalska-Łapińska.

We wtorek o godzinie 14.00 na warszawskim Cmentarzu Bródnowskim odbył się jego pogrzeb.

W ostatniej drodze swojemu koledze po fachu i przyjacielowi towarzyszyli: Krystyna Janda, Artur Barciś, Monika Zamachowska, Zbigniew Zamachowski, Maria Seweryn, Renata Dancewicz, Monika Dryl, Gabriela Muskała, Jerzy Radziwiłowicz, Krzysztof Warlikowski, Rafał Mohr, Grzegorz Małecki, Arkadiusz Janiczek, Beata Ścibakówna, Patrycja Soliman, Artur Krajewski, Leszek Zduń, Jan Englert, Izabela Kuna, Ewa Konstancja Bułhak.

To może Cię zainteresować:  Odnaleziono ciało chłopca dryfujące po Bałtyku. Możliwe, że to zaginiony 13-latek.

Jerzy Łapiński urodził się w 1940 roku w Lublinie. Wychował się w rodzinie aktorów. Jego dziadek, Stanisław, występował m.in. w filmie „Król Maciuś I”, a matka Krystyna występowała w teatrze.

Jerzy, także występował w teatrze, ale to seriale przyniosły mu rozpoznawalność. Pojawił się w produkcjach takich jak m.in. „Złotopolscy”, „Świat według Kiepskich”, „Miodowe lata” oraz „13 posterunek”. Po raz ostatni wystąpił w spektaklu telewizyjnym „Inkarno” z 2019 roku.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
9
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz