Home Kategorie News Limit osób mogących przebywać w tym samym czasie na plaży. Ci, którzy się nie zmieszczą, będą czekać w kolejce.
5.00K

Limit osób mogących przebywać w tym samym czasie na plaży. Ci, którzy się nie zmieszczą, będą czekać w kolejce.

Limit osób na plażach? To możliwe. Rząd opracowuje reguły bezpieczeństwa epidemiologicznego, które mają obowiązywać w trakcie wakacji.

Od dawna wiadomo było, że tegoroczne lato będzie różnić się od wszystkich dotychczasowych. Zagraniczne wyjazdy stanęły pod znakiem zapytania. W momencie, gdy wielu z nas zaczęło się zastanawiać, gdzie można pojechać na wakacje, wiceminister rozwoju zapowiedział, że jest gotów puścić Polaków najdalej na Węgry. Granice nadal pozostają zamknięte, a decyzji w tej kwestii można oczekiwać w czerwcu.

Jednocześnie, żeby zachęcić obywateli do spędzania wakacji w ojczyźnie, minister rozwoju obiecała bony turystyczne o wartości tysiąca złotych dla pracowników etatowych. Będzie je można wykorzystać wyłącznie na terenie Polski.

Miejscowości nadmorskie upatrują w tym swoją szansę. Kłopot w tym, że gdyby zachowały dotychczasowy sposób funkcjonowania w sezonie wakacyjnym, to tłumy ludzi przyjeżdżające z całej Polski mogłyby się znów pozarażać koronawirusem.

Jak ujawnia Fakt, rząd wymyślił, jak w nadchodzącym sezonie działać mają plaże. Najnowszy pomysł zakłada wprowadzenie limitu osób, które mogą jednocześnie przebywać na plaży przy założeniu, że jeden turysta przypada na 15 metrów kwadratowych. Osoby, które się nie zmieszczą, będą musiały czekać w kolejce.

Pomysł wzbudza wiele wątpliwości. Biorąc pod uwagę fakt, że wiele osób spędza na plaży całe dnie i rotacja turystów jest raczej nie wielka, osoby, które nie dostaną się na plażę w pierwszej grupie, mają małą szansę, aby w ogóle tam wejść. Nie wiadomo też, czy zakładając limit 15 metrów kwadratowych na turystę, rodzina z trójką dzieci potrzebuje 75 metrów kwadratowych, czy, jako osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie, mogą zmieścić się na mniejszym metrażu.

Kolejnym rozwiązaniem, które wzbudziło sprzeciw głównie amatorów opalania, jest obowiązek noszenia maseczek na plaży. Będzie je można zdjąć tylko w wodzie.

Który pomysł spodobał Wam się najbardziej?

Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet stomatologiczny od 99,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej – 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
21
Ha ha
Ha ha
44
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz