Home Kategorie News Zakażeń koronawirusem przybywa, ale uzdrowiska zostaną otwarte. Najgorzej jest na Śląsku i Mazowszu.
6.37K

Zakażeń koronawirusem przybywa, ale uzdrowiska zostaną otwarte. Najgorzej jest na Śląsku i Mazowszu.

Uzdrowiska zostaną otwarte, mimo iż epidemia nadal się rozwija. Ministerstwo Zdrowia opublikowała najnowsze dane w kwestii ilości zakażeń koronawirusem.

Dane opublikowane przez MZ na Twitterze i Facebooku nie pozostawiają złudzeń, że nadal województwo śląskie to główne ognisko epidemii koronawirusa w Polsce. Prawdopodobnie taki stan rzeczy utrzyma się jeszcze długo, bo to właśnie tam obserwuje się najwięcej nowych przypadków.

Łukasz Szumowski poinformował podczas konferencji prasowej, że obecnie głównym zadaniem jest opanowanie epidemii na Śląsku.

– „Wygaszając ognisko zachorowań na Śląsku, jednocześnie będzie coraz mniej nowych przypadków w kraju.”

Szef resortu zdrowia zapowiedział również, że planuje ponownie otworzyć uzdrowiska. Miałoby to nastąpić już w przyszłym miesiącu.

– „Chcielibyśmy uruchomić kolejny sektor ochrony zdrowia – w połowie czerwca będziemy chcieli uruchomić uzdrowiska.”

W uzdrowiskach zwykle przebywają osoby starsze, schorowane, które zmagają się z najróżniejszymi chorobami. To sprawia, że potencjalne zakażenie koronawirusem jest dla nich szczególnie niebezpieczne. W związku z tym, zdecydowano o konieczności wykonania profilaktycznych testów na obecność koronawirusa u osób udających się do sanatoriów. Badania rozpoczną się 1 czerwca.

To może Cię zainteresować:  22-letni Jakub A. celowo upozorował gwałt Kristiny. „Zrobił to za pomocą tępego narzędzia”.

– „Chcemy przeprowadzać testy u tych osób, które mają skierowanie do uzdrowisk, żebyśmy wiedzieli, że te osoby, które tam jadą (…) są bezpieczne. Taka możliwość będzie od 1 czerwca, a od 15 czerwca będziemy te uzdrowiska uruchamiali.”

Uzdrowiska w całej Polsce zawiesiły swoją działalność 14 marca 2020 r. W kraju łącznie jest 45 miejscowości posiadających status uzdrowiska. Na ich terenie funkcjonuje kilkaset różnych sanatoriów.

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz