Home Kategorie Zdrowie Koronawirus zaatakował w przedszkolu. Potwierdzono zakażenie u pracownika.

Koronawirus zaatakował w przedszkolu. Potwierdzono zakażenie u pracownika.

Wielu specjalistów sądzi, że otwarcie szkół i przedszkoli nastąpiło w kraju za wcześnie. Ciężko się z tym nie zgodzić, gdy w mediach pojawiają się doniesienia o zakażeniu pracownika przedszkola.

Rzeczniczka prezydenta miasta Białegostoku potwierdziła, że odnotowano zakażenie koronawirusem u pracownika miejskiego przedszkola. Placówka zostanie otwarta w najbliższy poniedziałek, 25 maja. Rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Boublej nie chciała zdradzić, w którym przedszkolu do zachorowania doszło.

Z powodu wykrycia zakażenia, aż siedem osób z zespołu placówki zostało poddanych kwarantannie. Boublej powiedziała, że informację o zakażeniach otrzymała od podlaskiego sanepidu.

– „37 pracowników przedszkola zostanie poddanych testowi po to, aby przed uruchomieniem placówki, czyli przed 25 maja, była pewność, że wszyscy ci, którzy wrócą do przedszkola, są zdrowi.”

Budynek przedszkola zostanie poddany procedurze ozonowania. Na oficjalnej stronie Miasta Białystok możemy przeczytać:

To może Cię zainteresować:  Co bardziej podoba się kobietom? Mięśnie vs. tłuszczyk - sprawdź co wybrały!

– „25 maja 2020 r. placówka mogła bezpiecznie rozpocząć działalność. Stanie się tak, jeżeli testy u pracowników dadzą wynik negatywny na obecność koronawirusa.”

Rzeczniczka przyznaje, że sytuacja jest bardzo dynamiczna i zmienia się jak w kalejdoskopie.

– „Widzimy, że wydarzenia pojawiają się, musimy na nie reagować na bieżąco, więc wszystko zależy od tego, jaką będziemy mieć sytuację w ciągu najbliższych dni.”

Władze Białegostoku już jakiś czas temu wystosowały apel do rządu i wojewody o wykonanie profilaktycznych testów wśród wszystkich pracowników miejskich żłobków i przedszkoli. Po otrzymaniu informacji o potwierdzonym przypadku koronawirusa u pracownika przedszkola, Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku ponownie zaapelował do wojewody podlaskiego o przebadanie 3 tys. osób zatrudnionych w przedszkolach. Apel został złożony pisemnie w urzędzie. Czas pokaże czy będzie rozpatrzony pozytywnie.

To może Cię zainteresować:  Oczyść swoje płuca z zalegającej wydzieliny dzięki tym prostym, naturalnym metodom. Polecane palaczom oraz osobom narażonym na smog

Mimo iż koronawirus nie jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci i rzadko kończy się zgonem u osób młodych, to stanowi ogromne zagrożenie dla seniorów lub osób obarczonych chorobami współistniejącymi, na które może być przenoszony właśnie za pośrednictwem małoletnich.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz