Home Kategorie Poruszające Sześcioraczki z Krakowa kończą rok. Urodzinowe zdjęcie maluchów trafiło do sieci.

Sześcioraczki z Krakowa kończą rok. Urodzinowe zdjęcie maluchów trafiło do sieci.

Sześcioraczki przyszły na świat w krakowskim szpitalu uniwersyteckim. Filip, Zosia, Tymon, Nela, Kaja i Malwina czują się dobrze i hucznie świętują pierwsze urodziny.

20 maja 2019 roku w Krakowie o godzinie 10:08 urodził się pierwszy z sześcioraczków o imieniu Filip. Niedługo później na świecie pojawiło się jego liczne rodzeństwo: brat i cztery siostry. Były to pierwsze takie narodziny w Polsce. Statystycznie sześcioraczki rodzą się raz na 4,7 mld ciąż na świecie. Taki poród jest wyjątkowo ryzykowny i dlatego zawsze odbywa się poprzez cesarskie cięcie.

Jak w przypadku większości ciąż mnogich, każde z sześcioraczków było wcześniakiem. To związane jest z faktem, że duża ilość płodów powoduje, iż każdy z nich jest nieduży ze względu na ograniczoną przestrzeń w organizmie matki. Tym samym poród ma miejsce przed 9 miesiącem ciąży.

W pierwszą rocznicę narodzin dzieci, mama sześcioraczków opublikowała w mediach społecznościowych urocze zdjęcie rodzeństwa z tortem. Na instagramowym profilu szescioraczki.pl możemy przeczytać:

– „Dokładnie rok temu o godzinie 10.08 na świecie pojawił się Filip – pierwszy z sześcioraczków. Później co minute na świat przyszły Zosia, Tymon, Nela, Kaja i… kiedy myślałam, że wszystkie dzieciaki są już w inkubatorach, okazało się, że jest z nami jeszcze Malwina — nasza niespodzianka.”

Pod zdjęciem możemy przeczytać życzenia matki szóstki dzieci.

To może Cię zainteresować:  Sześcioraczki dostaną niemal 1 mln zł wsparcia od miasta. Teraz muszą poradzić sobie z hejtem...

– „Kochane dzieci życzę Wam zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia! Aby kolejny rok był dla Was równie łaskawy co ten.”

Twoja reakcja?

Super
Super
8
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz