Home Kategorie Niesamowite W tym kraju nikt nie umarł z powodu COVID-19. Jak to możliwe?

W tym kraju nikt nie umarł z powodu COVID-19. Jak to możliwe?

Jak to możliwe, że w kraju, w którym mieszka 95 mln ludzi, na COVID-19 zachorowało tylko 324 osoby? Dodatkowo nikt nie zmarł z tego powodu.

Na początku epidemii koronawirusa wydawało się, że graniczący z Chinami Wietnam nie zdoła uchronić się przed masowymi zakażeniami.

Kraj ten jest gęsto zaludniony i spekulowano nawet, że może być w czołówce państw z największą ilością zachorowań. Tymczasem Wietnam uporał się z epidemią, a ostatni przypadek zakażenia odnotowano tam prawie miesiąc temu. Profesor Guya Thwaitesa z Jednostki Badań Klinicznych Uniwersytetu Oksfordzkiego w Ho Chi Minh sądzi, że Wietnamczycy pokonali koronawirusa dzięki wieloletniemu doświadczeniu zdobytemu podczas minionych epidemii SARS, dengi, ptasiej grypy i odry.

To może Cię zainteresować:  Marta Żmuda-Trzebiatowska w ciąży wymiotuje na YouTube. Reakcja Małgorzaty Kożuchowskiej jest bezbłędna.

– „Rząd i ludność są przyzwyczajeni do radzenia sobie z chorobami zakaźnymi i mają do nich respekt, prawdopodobnie o wiele większy niż kraje bogatsze. Wiedzą, jak na nie reagować.”

Dodatkowo rząd Wietnamu szybko i skutecznie zareagował na epidemię koronawirusa w Wuhan. Działania zabezpieczające kraj były prowadzone już od początku 2020 roku. Podjęto wtedy decyzję o zamknięciu granic z Chinami i wprowadzeniu ograniczenia przemieszczania się. W trakcie Chińskiego Nowego Roku zamknięto też szkoły, które miały być otwarte najwcześniej w środku maja.

Okazuje się, że najważniejszym czynnikiem w zwalczaniu epidemii było wprowadzenie przez wietnamskie władze bezwzględnej kwarantanny nie tylko dla osób zarażonych, ale i dla tych, którzy mogli mieć z nimi kontakt.

To może Cię zainteresować:  Ministerstwo zdrowia potwierdza: są dwa nowe przypadki koronawirusa. W Warszawie i Raciborzu.

Ponadto, wszystkie osoby poddane kwarantannie musiały przejść badanie, nawet jeśli nie posiadały symptomów zakażenia koronawirusem. Dzięki prawidłowo przeprowadzonemu procesowi izolacji spośród 95 milionów obywateli, zaledwie 324 osoby zostały zakażone.

Twoja reakcja?

Super
Super
19
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
9
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz