Home Kategorie News Nowe ognisko zakażeń koronawirusem w Polsce. Ponad 150 potwierdzonych przypadków.

Nowe ognisko zakażeń koronawirusem w Polsce. Ponad 150 potwierdzonych przypadków.

W Wielkopolsce doszło do masowych zakażeń wśród pracowników. Epidemia koronawirusa w Polsce nie daje za wygraną. Gdy zdawało się, że sytuacja jest już pod kontrolą, pojawiły się nowe ogniska zakażeń.

Po tym, jak na Śląsku pojawiło się ognisko koronawirusa wśród pracowników kopalni, zdawało się, że po opanowaniu zakażeń w regionie, epidemia w cały kraju będzie stopniowo wygasać. Nie brakowało nawet propozycji, aby odizolować województwo śląskie, aby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa.

Teraz okazuje się, że takie rozwiązanie niewiele by dało, bo w kraju pojawiają się kolejne ogniska epidemii, które na nowo podsycają przyrost zakażeń. Tak jest w przypadku Wielkopolski, gdzie w fabryce mebli Wersal doszło do zakażenia przynajmniej 150 osób, Niedługo liczba ta może jeszcze wzrosnąć, bo w zakładzie zatrudnionych jest 900 osób.

W fabryce położonej w miejscowości Jankowy pierwsze zakażenia koronawirusem miały miejsce już na początku maja. Najpierw chorobę wykryto u dwóch pracowników. Zalecono im kwarantannę, a osoby, które mogły mieć z nimi kontakt zostały objęte nadzorem epidemiologicznym. Niestety, niedługo później okazało się, że w fabryce doszło do większej liczby zakażeń. Wówczas, pozostali pracownicy zostali poddani testom na obecność koronawirusa w organizmie.

Z dnia na dzień liczba zakażonych zaczęła drastycznie rosnąć. Zgodnie z danymi udostępnionymi przez wiceburmistrza Kępna, 20 maja w fabryce mebli Wersal było już ponad 150 potwierdzonych przypadków koronawirusa.

Jak łatwo się domyślić, ogromna ilość zachorowań w tym samym czasie to znaczne obciążenie dla zakładu pracy. Niedobory w kadrze pracowniczej i konieczność wypłacania pensji ludziom na L4, bardzo źle wpływają na finanse zakładu.

Właściciel oraz Zarząd Fabryki Mebli WERSAL wydali oficjalne oświadczenie, w którym informują, że natychmiast po otrzymaniu wiadomości o zakażeniach podjęto stosowne działania i wzmocniono wewnętrzne wymagania i procedury mające na celu wyeliminowanie ryzyka rozpowszechniania się wirusa wśród pracowników.

W oświadczeniu można przeczytać:

– „Jesteśmy przekonani, że tak szybka reakcja i szereg podjętych i podejmowanych działań m.in. poprzez wykonanie w kilka dni od chwili wystąpienia pierwszego przypadku ponad 1000 testów na obecność COVID-19 oraz wdrożenie restrykcyjnych procedur sanitarnych i zasad bezpieczeństwa na terenie całego zakładu pracy, pozwoli zapobiec rozprzestrzenieniu się wirusa z gwarancją bezpiecznej pracy.”

Fabryka mebli tapicerowanych zatrudnia aż 900 osób. Z powodu masowych zakażeń, zakład był zmuszony wstrzymać część produkcji. Pracownicy, u których testy wyszły ujemne wrócili do pracy. Należy jednak pamiętać, że testy obarczone są ryzykiem błędu i wkrótce może okazać się, że pomimo negatywnego wyniku, u pracowników rozwinie się choroba.

Część zatrudnionych nadal oczekuje na wyniki i z tego powodu jest zawieszona w pracy. Wszystkie pomieszczenia fabryki zostały już zdezynfekowane.

Bilet do wrocławskiego ZOO
Bilet do wrocławskiego ZOO
51,00 zł
55,00 zł
116 dni
do końca oferty!
Bilet wstępu do ZOO Wrocław za 51 zł (zamiast 55 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz