Home Kategorie Ludzie Cała prawda o żonie Rafała Trzaskowskiego. To ona może zostać Pierwszą Damą.
13.88K

Cała prawda o żonie Rafała Trzaskowskiego. To ona może zostać Pierwszą Damą.

Kim jest Małgorzata Trzaskowska? Z pochodzenia Ślązaczka, z wyboru mieszkanka Warszawy. Przyszłego męża poznała gdy miała 19 lat. Od razu wiedziała, że spędzi z nim życie.

Rafał i Małgorzata Trzaskowscy są parą od ponad 18 lat. Rafał Trzaskowski poznał swoją przyszłą żonę w 1997 roku.

Trzaskowski studiował z bratem Małgorzaty w Kolegium Europejskim w Natolinie. Kiedy nastoletnia Małgorzata przeglądała zdjęcia swojego brata, na jednym z nich wypatrzyła chłopaka, który ją zainteresował.

– „Zobaczyłam z daleka Rafała i w mojej głowie pojawiła się, zupełnie nie wiem skąd, myśl: To będzie mój mąż” – opowiadała po latach Małgorzata Trzaskowska w rozmowie z „Vogue Polska”.

Jak widać Trzaskowski podzielał to uczucie. Po pięciu latach zostali małżeństwem. Owocem ich miłości jest córka Aleksandra, która urodziła się w 2004 roku i syn Stanisław, który przyszedł na świat w 2009.

Małgorzata Trzaskowska pochodzi z Rybnika, ale ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie. W 2007 roku rozpoczęła pracę w stołecznym ratuszu. Pracowała w nim przez lata, zajmując się promocją Warszawy. Wszystko zmieniły wybory na prezydenta stolicy w 2018 roku.

Jeszcze podczas kampanii wyborczej, Trzaskowski zapowiedział, że jeśli wygra wybory, żona zrezygnuje z pracy w stołecznym ratuszu. Jak zapowiedział, tak się stało. Po wygranych przez męża wyborach, Małgorzata Trzaskowska jeszcze przez jakiś czas pracowała na dotychczasowym stanowisku. Odeszła z pracy po ukończeniu ważnego projektu, na początku 2019 roku.

– „Dziękuję za wsparcie w kampanii wszystkim, którzy byli ze mną przez te ostatnie miesiące. Szczególnie – mojej żonie, Gosi” – mówił Trzaskowski tuż po wygranych wyborach.

Małgorzata Trzaskowska, również po objęciu przez męża prezydentury, pozostawała w cieniu. Niechętnie zabierała głos i równie niechętnie pokazywała się w mediach, czy podczas oficjalnych wyjść.

Jak tłumaczyła w rozmowie z „Vouge Polska”:

– „Nie zabierałam głosu, bo cenię sobie swoją prywatność, a z doświadczeń mojego męża wiem, że wejście w sferę publiczną, choćby na chwilę, może wiązać się z olbrzymim kosztem. Czasy są jednak wyjątkowe i dziś naszym obywatelskim obowiązkiem jest angażowanie się w sprawy zasadnicze, choćby poprzez udział w demonstracjach w obronie konstytucji, czy praw kobiet.”

Jeśli Rafał Trzaskowski zostanie prezydentem Polski, w życiu pani Małgorzaty może się wiele zmienić…

eKurs: Doradca zawodowy z MEN
eKurs: Doradca zawodowy z MEN
75,00 zł
199,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Doradca zawodowy z zaświadczeniem MEN za 75 zł w P&M Management Group (zamiast 199 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
47
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
14

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz