Home Kategorie Ludzie Kuba Wojewódzki wplątany w aferę pedofilską. Zapowiedział pozew, aby „wyrwać z 2 mld zł tyle, ile się da” .
3.27K

Kuba Wojewódzki wplątany w aferę pedofilską. Zapowiedział pozew, aby „wyrwać z 2 mld zł tyle, ile się da” .

Kuba Wojewódzki grozi Latkowskiemu pozwem po emisji filmu zatytułowanego „Nic się nie stało”. Dokument ten porusza problem pedofilii wśród celebrytów, wywołał w ich środowisku oburzenie.

Kilka dni temu TVP wyemitowało film dokumentalny pt. „Nic się nie stało” autorstwa Sylwestra Latkowskiego. Produkcja opowiada historię sopockiego lokalu Zatoka Sztuki, w którym miało dochodzić do gwałtów na nastolatkach.

Film to odpowiedź na opublikowany niedawno nowy film braci Sekielskich, dotyczący problemu pedofilii w polskim Kościele. W dokumencie Latkowskiego nie zabrakło nawiązań do życiorysów rozmaitych postaci z polskiego show-biznesu.

Zgodnie z informacjami podanymi w dokumencie, lokal mieli odwiedzać m.in. Kuba Wojewódzki wraz ze swoją ówczesną partnerką Renatą Kaczoruk, Borys Szyc, Adam „Nergal” Darski, Radosław Majdan, Piotr „Liroy” Marzec, Natalia Siwiec czy Blanka Lipińska. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że Latkowski celowo wymienia w swoim filmie osoby, które w obecnym czasie przeżywają szczyt popularności, aby w ten sposób skupić oczy wszystkich na własnej produkcji.

Co istotne, w filmie nie zaprezentowano jakichkolwiek dowodów na poparcie tezy, że wspomniane osoby wiedziały, że w lokalu kwitnie prostytucja, dochodzi do przemocy i czynów pedofilskich.

Kilka godzin po premierze filmu w sieci zawrzało. Polscy celebryci zarzucają Latkowskiemu kłamstwa i znieważenia. Kuba Wojewódzki o filmie wypowiedział się za pośrednictwem social mediów.

W otwartym liście na Facebooku zwraca się do reżysera „Nic się nie stało”:

– „[…] W sposób haniebny i kłamliwy starałeś się wmieszać zarówno mnie jak i bliską mi osobę w brutalną aferę kryminalną Zatoki Sztuki. Próba przekonania świata, że bywając tam stawałem się uczestnikiem tamtejszych patologii tudzież ich cichym wspólnikiem to absurd i zwykłe przestępstwo. Przez lata bywałem też w budynkach TVP1, co nie czyni ze mnie waszego wspólnika, kłamcy, lokaja władzy i aferzysty.”

W jego poście można przeczytać, że zamierza wytoczyć Latkowskiemu i Telewizji Polskiej proces:

– „Twój mecenas Jacek Kurski nie ukrywał, że wasz film ma być odpowiedzią na kino Braci Sekielskich. Zaiste prawi z was chrześcijanie. Jeśli tak ratujecie Polski Kościół to jestem ciekaw jak ratować będziecie siebie. Bo ja nie powiem – Nic się nie stało. Idę z tobą i TVP do sądu. Postaram się wyrwać z 2 miliardów złotych dotacji dla tak zwanej telewizji publicznej tyle ile się da. Dla tych, którzy potrafią wykorzystać te pieniądze w imię miłości i pomocy innym.”

Postać Sylwestra Latkowskiego od lat budzi liczne kontrowersje. Mężczyzna w przeszłości był skazany na 19 miesięcy pozbawienia wolności za wymuszenia rozbójnicze. Podczas odsiadki poznał rugbystę Jakuba Szymańskiego, który wprowadził go w mroczny świat sportowców klubu Arka Gdynia.

Po wyjściu na wolność Latkowski nakręcił swój pierwszy film zatytułowany „To my, rugbyści”. Później miał okazję nagrać kilka hip-hopowych teledysków oraz klip do piosenki „Mam już dość” Ich Troje. Pełnił funkcję redaktora naczelnego tygodnika „Wprost”. Przez pięć lat ukrywał się w Rosji podczas, gdy był poszukiwany w związku ze sprawą podwójnego morderstwa w Szczecinie.

Makijaż permanentny brwi
Makijaż permanentny brwi
149,99 zł
600,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Makijaż permanentny brwi za 149,99 zł w Strefie Fotodepilacji i Modelowania Sylwetki w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz