Home Kategorie Poruszające 3-letnie bliźniaczki spłonęły żywcem na oczach swojej matki. Dziewczynki do końca trzymały się za rączki.

3-letnie bliźniaczki spłonęły żywcem na oczach swojej matki. Dziewczynki do końca trzymały się za rączki.

Bliźniaczki zginęły w pożarze. 3-letnie dziewczynki spłonęły żywcem na oczach swojej matki i 6-letniego brata. Na kobietę wylała się fala krytyki, mimo iż próbowała ratować dzieci.

Do tragedii doszło w poniedziałek około 11:00 w Batlow, w Nowej Południowej Walii (Australia). 29-letnia Tanyka Ford zauważyła, że jej dwie córki, Aisha i Lailani bawią się poduszką niedaleko kominka. Zanim jednak zareagowała, materiał zapalił się od wystającego pieńka. Kobieta wyszła na zewnątrz, aby ugasić przedmiot. Wtedy doszło do najgorszego.

3-letnie bliźniaczki zamknęły za swoją mamą drzwi. Tanyka desperacko próbowała dostać się do zamkniętego budynku. Jednak bez skutku. Wraz ze swoim 6-letnim synem Dominikiem mogła tylko patrzeć, jak pożar błyskawicznie rozprzestrzenia się po jej domu.

Strażacy zdołali wydostać dziewczynki z pożaru, ale pomimo reanimacji nie przeżyły. Tymczasem na Tanykę wylała się fala hejtu. Internauci obwinili ją za śmierć 3-letnich bliźniaczek, a niektórzy zarzucili wręcz celowe podpalenie mieszkania.

To może Cię zainteresować:  Jej twarz widniała na bilbordach antyszczepionkowych. Nie zmarła w wyniku szczepień...

Jak podaje Fakt, nadinspektor Bob Noble zapewnił jednak, że był to nieszczęśliwy wypadek:

– „Jestem pewien, jak to tylko możliwe, że był to tragiczny wypadek, który w wielu innych przypadkach prawdopodobnie nie doprowadziłby do tak katastrofalnych skutków.”

Na korzyść matki ma przemawiać również to, że 29-latka przy próbie wybicia okna, mocno się pokaleczyła. Dopiero strażakom udało się wyłamać drzwi i dostać do środka. Jednak było już za późno na ratunek.

– „Moje śliczne córeczki… Tęsknię za nimi bardziej niż można opisać słowami. Jestem absolutnie zdruzgotana i nienawidzę siebie za to, że nie byłam w stanie zrobić więcej” – powiedziała zrozpaczona Tanyka Ford, która nie może pogodzić się z tym, co zaszło.

Niedaleko miejsca, gdzie doszło do tragedii mieszka też wujostwo bliźniaczek. Ciocia Tammy Dubois ujawniła szokującą informację. Siostry trzymały się za ręce, gdy je odnaleziono.

– „Za każdym razem, gdy wychodzę z domu lub patrzę przez okno, widzę to wszystko. Ten widok za każdym razem łamie mi serce. Dziewczynki nie umiały jeszcze mówić, ale miały swój własny język. Uwielbiały się nawzajem. Znaleziono je skulone w pokoju, trzymające się za rączki.”

Natomiast wuj dziewczynek rozpoczął zbiórkę, aby zapewnić ich mamie i bratu „ubrania, jedzenie i inne rzeczy”:

To może Cię zainteresować:  Blogerka zrobiła wesołe zdjęcie na terenie obozu pracy. Myślała, że to scenografia z filmu.

– „Moja siostra tragicznie straciła swoje trzyletnie bliźniaczki w pożarze domu, który pochłonął nie tylko życie tych dwóch małych dzieci, ale także ich dom i rzeczy. Jej syn stracił wszystko, w tym zabawki i ubrania… utrata wszystkiego jest wystarczająco trudna, nie wspominając o sytuacji finansowej.”

Twoja reakcja?

Super
Super
8
Ha ha
Ha ha
8
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
26
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz