Home Kategorie Poruszające 2-letnia Klaudusia walczy o życie. Dziewczynka wylała na siebie wrzący olej.

2-letnia Klaudusia walczy o życie. Dziewczynka wylała na siebie wrzący olej.

2-letnie dziecko poparzone olejem walczy o życie. Ciężko wyobrazić sobie jak musi teraz cierpieć. Oparzenia pokrywają 60% ciała Klaudii.

20 maja we wsi położonej niedaleko Sokółki doszło do nieszczęśliwego wypadku. 2-letnia Klaudia wylała na siebie wrzący olej.

Jak ujawniła mediom sierż. Paulina Olechno z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce:

– „Policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu po godzinie 15:00. Na miejscu doszło do poparzenia dziecka poprzez wylanie gorącego tłuszczu. Na tę chwilę policjanci ustalają, czy doszło do zaniedbania przez opiekę, czy był to nieszczęśliwy wypadek.”

Dziecko zostało szybko przetransportowane do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Na miejscu lekarze stwierdzili, że stan dziecka jest bardzo poważny, bo aż 60% ciała uległo poparzeniu. Dziecko przebywa na OIOM-ie i jest zaintubowane. Nie potrafi oddychać samodzielnie, dlatego musiało być podłączone do respiratora.

Jak powiedział prof. dr hab. n. med. Wojciech Dębek z Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, lekarzy czeka długa walka o zdrowie małej Klaudii.

To może Cię zainteresować:  32 przerażająco szczere obrazy, na które trzeba spojrzeć dwa razy, aby dobrze je zrozumieć

– „Najpierw trzeba zapobiegać i zwalczać wstrząs oparzeniowy, a poza tym trzeba będzie pozbyć się tych tkanek martwiczych pokrywających ranę i jak najszybciej uzupełnić ubytki. W tym wypadku zaplanowaliśmy zamknięcie tych ubytków Integrą, czyli takim rusztowaniem kolagenowym.”

Profesor zapowiedział, że dziewczynka będzie leczona tzw. sztuczną skórą. Jej koszt nie jest pokrywany przez NFZ, dlatego Fundacja „Podlascy Aniołowie” uruchomiła w Internecie zbiórkę pieniędzy. 

Ogromne znaczenie w tym przypadku ma czas, bowiem Integrę, czyli sztuczną skórę można zaaplikować wyłącznie między 3, a 6 dobą od poparzenia. Akcja zbiórki środków finansowych zakończyła się sukcesem. Planowane w zbiórce 40 000 złotych na zakup sztucznej skóry zostało już znacznie przekroczone. Na leczenie Klaudii do tej pory uzbierano aż 100 456 złotych.

W związku z tym, postawiono nowy cel w wysokości 150 000 złotych. Tak duża kwota pozwoli nie tylko na sprowadzenie substytutu skóry, ale także na niezbędną rehabilitację dziecka w przyszłości.

Twoja reakcja?

Super
Super
6
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
86
Zły
Zły
12

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz