Home Kategorie Ludzie Szumowskiemu puściły nerwy po tym, co Nitras powiedział o jego żonie. „Dałbym mu w pysk”.

Szumowskiemu puściły nerwy po tym, co Nitras powiedział o jego żonie. „Dałbym mu w pysk”.

Szumowski grozi Nitrasowi rękoczynami. Minister zdrowia ma żal do polityka PO o nazwanie jego żony słupem. Skończyło się na inwektywach. Nazwał Nitrasa „człowiekiem chamskim i niekulturalnym”.

Minister Szumowski ma ostatnio trochę kłopotów rodzinnych. Zaczęły się one jeszcze przed pandemią, od nagłośnienia sprawy 22-milionowej dotacji, jaką spółka należąca do brata ministra otrzymała od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Biorąc pod uwagę, że owa instytucja to podmiot finansów publicznych, na firmę brata ministra zrzucili się podatnicy. Przy okazji na jaw wyszło, że żona Łukasza Szumowskiego jest wspólniczką w spółce.

Kilka tygodni później wybuchła afera z maseczkami nie spełniającymi wymogów bezpieczeństwa, sprzedawanymi przez wieloletniego przyjaciela rodziny Szumowskich, z zawodu instruktora narciarskiego. Ministerstwo Zdrowia wydało na felerne maseczki 5 mln złotych, a w transakcji pośredniczył brat ministra, Marcin Szumowski.

Co ciekawe, z oświadczenia majątkowego ministra wynika, że jest on człowiekiem żyjącym skromnie, zaś prawie całym majątkiem dysponuje jego żona. To nie spodobało się posłom PO, którzy 21 maja zauważyli, że przepisywanie majątków na żony cieszy się sporą popularnością wśród polityków PiS.

Jak skomentował poseł Marcin Karwiński:

– „Od kilku dni mamy w Polsce kolejne odsłony afery Szumowskiego – afery, w której jest tak naprawdę wszystko: są pieniądze z ministerstw dla spółki brata pana ministra, jest i dziwna transakcja z instruktorem narciarskim pana ministra, w której pośredniczył jego brat, jest niekompetencja urzędnicza oraz brak atestów dla materiału, który został kupiony. Jest wreszcie kwestia majątku pana ministra Szumowskiego i rozdzielności majątkowej z jego żoną.”

Jego partyjny kolega, Sławomir Nitras określił to dużo prościej i dosadniej. Powiedział, że politycy PiS „z własnych żon zrobili słupy”. Następnie dodał pod adresem Szumowskiego:

To może Cię zainteresować:  Jasnowidz Jackowski zaatakował ministra Szumowskiego. „Kto dał panu papiery medyka?”

– „W oświadczeniu pisze, że ma tysiąc złotych na koncie, a nie wspomina o tym, że jego brat, jego żona są zaangażowani w spółkę, która dostała 170 mln złotych budżetowych pieniędzy z resortu, w którym wiceministrem był pan minister Szumowski.”

Ministrowi zdrowia puściły nerwy. Nie wiadomo, czy bardziej zabolało go ujawnienie finansowych machlojek czy nieeleganckie nazywanie jego żony słupem, w każdym razie wygarnął Nitrasowi w Radiu Zet:

– „Gdybyśmy byli w dawnych czasach, to bym panu Nitrasowi dał w pysk. Oceniam pana Nitrasa jako człowieka chamskiego i niekulturalnego. W sumie więc szkoda na niego energii i czasu.”

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz