Home Kategorie News Jarosław Kaczyński przechodzi na emeryturę? Pilne zwołanie kongresu PiS, aby zmienić władze partii.
25.13K

Jarosław Kaczyński przechodzi na emeryturę? Pilne zwołanie kongresu PiS, aby zmienić władze partii.

Kaczyński przechodzi na emeryturę? Odkąd okazało się, że do wyborów 10 maja nie dojdzie, w PiS zapanowała nerwowa atmosfera.

Wczoraj na Nowogrodzkiej odbyła się wielka narada, a wnioski, do których doprowadziła, przedstawił na Twitterze przewodniczący komitetu wykonawczego partii, Krzysztof Sobolewski. Są bardzo zaskakujące.

Politycy partii rządzącej są ostatnio dość zestresowani. Notowania Andrzeja Dudy w sondażach zdają się spadać, z Trójki w atmosferze skandalu odchodzą kolejni dziennikarze, a afera wokół rodziny ministra Szumowskiego zatacza coraz większe kręgi.

W tej sytuacji czołowi politycy PiS pilnie zostali wezwani w piątek na Nowogrodzką, gdzie zapadła decyzja o zwołaniu kongresu partii.

Jak informuje Rzeczpospolita, prezes Kaczyński naciska, by odbył się jeszcze w tym roku. Wcześniej mają być przeprowadzone wybory okręgowych władz partii, natomiast podczas kongresu zostaną obsadzone kluczowe stanowiska: prezesa i wiceprezesów, którymi są obecnie Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński, Mariusz Kamiński, Adam Lipiński, Antoni Macierewicz i Beata Szydło.

Możliwe są też zmiany na stanowiskach przewodniczącego komitetu wykonawczego, które obecnie pełni Krzysztof Sobolewski, a nawet szefa klubu parlamentarnego PiS-u, którym teraz jest Ryszard Terlecki.

Sobolewski osobiście potwierdził prawdziwość przecieków z Nowogrodzkiej:

– „Kongres PiS odbędzie się w pierwszym możliwym terminie po zakończeniu pandemii koronawirusa, a poprzedzony zostanie zgodnie ze statutem PiS zjazdami okręgowymi, które wyłonią zarówno nowe władze okręgowe, jak i delegatów na Kongres.”

Polakom, a szczególnie wyborcom PiS wydaje się, że Jarosław Kaczyński i jego partia są tak ze sobą złączeni, że nikt inny nie mógłby być prezesem. Być może kongres tylko potwierdzi to przekonanie. Liderzy ugrupowań często zwołują tego rodzaju zgromadzenia wyłącznie po to, aby oficjalnie potwierdzić swoje przywództwo i upewnić się, że nikt im nie zagraża.

To może Cię zainteresować:  Awantura w trakcie posiedzenia Sejmu. To może zakończyć się w prokuraturze.

Jest tylko jedna wątpliwość. Jarosław Kaczyński, który w czerwcu skończy 71 lat, już rok temu dawał do zrozumienia, że czuje się zmęczony polityką i rządzeniem. Sugerował też, że czas już ustąpić miejsca młodszym. Być może była to z jego strony tylko kokieteria, ale w lipcu zeszłego roku w trakcie prezentacji programu partii padły takie słowa:

– „Wierzę, że uzyskamy dla tego programu poparcie i wierzę, że za cztery lata ktoś, kto będzie stał w tym miejscu – bo ja już swoje lata mam, więc to pewnie nie będę ja – będzie mógł powiedzieć: „kolejny raz dotrzymaliśmy słowa”.”

Twoja reakcja?

Super
Super
67
Ha ha
Ha ha
39
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz