Home Kategorie Poruszające Tragiczne skutki pandemii. Ofiary przemocy domowej pokazują, jak skończyła się dla nich kwarantanna.

Tragiczne skutki pandemii. Ofiary przemocy domowej pokazują, jak skończyła się dla nich kwarantanna.

Wzrost przemocy domowej w trakcie pandemii jest bezpośrednio powiązany z przymusową kwarantanną. Dowodem niech będą poniższe zdjęcia skatowanych kobiet. Rząd działa w tej sprawie.

W Wielkiej Brytanii przemoc domowa stała się istotnym problemem w trakcie pandemii. Komisja Spraw Wewnętrznych ostrzegła, że bez podjęcia pilnych kroków w celu rozwiązania tego problemu rodziny i społeczności będą musiały poradzić sobie z „katastrofalnymi konsekwencjami” dla przyszłego pokolenia.

W swoim raporcie komitet stwierdził, że Wielka Brytania odnotowała wzrost przemocy domowej od czasu wprowadzenia ograniczeń wychodzenia z mieszkań. Na infolinii, która ma wspierać ofiary, liczba telefonów wzrosła o 49%. Z kolei przypadki incydentów w domu stały się bardziej złożone i poważne. Zanotowano wyższe poziomy przemocy (w tym obrażeń) i kontroli wobec poszkodowanych.

Komitet z zadowoleniem przyjął publiczną kampanię informacyjną rozpoczętą przez rząd na początku tego miesiąca. Jednakże stwierdzono, że politycy powinni pójść dalej z pełnym planem działania kierowanym i koordynowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych:

– „Bez zdecydowanych działań mających na celu walkę z przemocą domową i wsparcie ofiar w czasie pandemii Covid-19 społeczeństwo będzie miało do czynienia z katastrofalnymi konsekwencjami dla przyszłego pokolenia.”

Komitet stwierdził, że plan powinien obejmować dostęp do informacji, profilaktykę i pomoc, wsparcie mieszkaniowe oraz zakwaterowanie w schronisku. Dodatkową pomocą ma być „silna reakcja wymiary sprawiedliwości w sprawach karnych”. Usługi wsparcia dla przemocy domowej i dzieci, wymagających odpowiedniego traktowania potrzebują „pilnego i bezpośredniego finansowania”. Inaczej ofiary byłyby „znacznie bardziej narażone na szkodę”.

Przedstawiciele projektu Counting Dead Women poinformowali, że 14 kobiet i dwoje dzieci zostało zabitych w ciągu pierwszych trzech tygodni od rozpoczęcia kwarantanny.

Byrtyjski rząd rozpoczął kampanię uświadamiającą #YouAreNotAlone, która ma na celu wsparcie osób dotkniętych przemocą domową. Ma ona przypominać, że pomoc ze strony odpowiednich służb nadal jest dostępna w tych trudnych czasach. Członkowie społeczeństwa proszeni są o okazanie solidarności i wsparcia tym, którzy mogą cierpieć, poprzez udostępnianie zdjęcia serca na dłoni.

Z kolei odważne kobiety, które doświadczyły przemocy opublikowały zdjęcia po pobiciu przez partnerów. Ten widok jest naprawdę porażający, ale one nie chcą niczego ukrywać. Chcą pokazać światu, że ból i cierpienie nie musi towarzyszyć poszkodowanym. Będzie on tak długo elementem czyjegoś życia, póki cierpiący nie będzie miał odwagi coś z tym zrobić. Podstawowym problemem ze zgłaszaniem takich napaści jest fakt, że wiele ofiar boi się przyznać do tego, co je spotyka we własnym domu.

Pamiętajcie, jeśli jesteście świadkami przemocy domowej – reagujcie natychmiast!

Strzyżenie, kolor, prostowanie
Strzyżenie, kolor, prostowanie
29,99 zł
70,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Mycie, strzyżenie i modelowanie za 29,99 zł i więcej opcji w salonie Piękno z Pasją w Bielsku-Białej (do -57%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz