Home Kategorie News WHO ostrzega kraje europejskie przed drugą falą koronawirusa. Podaje też termin, kiedy to nastąpi.
17.61K

WHO ostrzega kraje europejskie przed drugą falą koronawirusa. Podaje też termin, kiedy to nastąpi.

WHO ostrzega kraje europejskie przed drugą falą koronawirusa. Podaje też termin, kiedy to nastąpi.

Druga fala koronawirusa może przynieść jeszcze więcej ofiar śmiertelnych? Według WHO ma być ona groźniejsza, gdyż połączy się z chorobami sezonowymi.

Szef WHO dr Hans Henri Kluge w wywiadzie dla The Telegraph ostrzegł Europę przed drugą falą koronawirusa. Ma być ona groźniejsza od pierwszej. Według eksperta nadejdzie na przełomie 2020 i 2021 roku i doprowadzi do jeszcze większej liczby ofiar śmiertelnych. Szczególnie, że zbiegnie się z sezonem grypowym.

Kluge przestrzega wszystkie państwa, że w związku z malejącą liczbą nowych zakażeń, nie powinny obniżać wymogów sanitarnych. Przede wszystkim należy teraz przygotować się na nadejście drugiej fali zakażeń, czyli m.in. zapewnić służbie zdrowia odpowiednie zabezpieczenia.

Dr Kluge przy okazji podkreślił, że kraje europejskie całkiem nieźle radzą sobie z walką z koronawirusem, co przekłada się na spadek wzrostu liczby zachorowań. Jednak ostrzega, że ten wirus pozostanie z nami jeszcze przez dłuższy czas. Zażegnanie kryzysu nadejdzie dopiero wraz z wynalezieniem szczepionki na COVID-19. To z kolei może nastąpić dopiero za półtora roku.

W wywiadzie dla portalu interia.pl minister Szumowski poinformował, że w każdej chwili musimy być gotowi na nawrót pandemii. Zgadza się z prognozami WHO, które mówią, że druga fala nadejdzie jesienią/zimą i może być groźniejsza. Jak tłumaczy:

– „Dojdą wtedy chorzy na grypę. Może dochodzić do „pomieszania”. Część z chorujących będzie miała grypę, a część COVID. I w ten sposób będzie dochodzić do wzajemnego zarażania się.”

Według Szumowskiego, Polacy „oswoili się” już z epidemią i powoli zaczynają wracać do normalności. Jak mówi, w narodzie wzrosła świadomość obecności wirusa i związanymi z nim konsekwencjami:

– „Jesteśmy teraz lepiej przygotowani, dużo wiemy o tym wirusie. Wreszcie jest lek. Nawet jak będzie drugi szczyt, to mamy zarejestrowany lek, który łagodzi objawy. Są pierwsze doniesienia o szczepionce. To w ogóle inny świat w porównaniu do wiedzy, którą mieliśmy jeszcze niedawno.”

Stomatologia
Stomatologia
24,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Fluoryzacja, skaling, przegląd jamy ustnej i więcej od 24,99 zł w Gabinecie Stomatologicznym Adama Popko

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
19

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz