Home Kategorie Życie Fryzjerzy pomimo zakażenia koronawirusem przyjmowali klientów. Narazili co najmniej 140 osób.

Fryzjerzy pomimo zakażenia koronawirusem przyjmowali klientów. Narazili co najmniej 140 osób.

Fryzjerzy pomimo zakażenia koronawirusem przyjmowali klientów. Narazili co najmniej 140 osób.

Zmniejszenie się ilości zachorowań sprawia, że kolejne kraje luzują obostrzenia. Czy jednak możemy czuć się całkowicie bezpieczni korzystając np. z usług fryzjera?

Do przykrej sytuacji doszło w pewnym salonie fryzjerskim w USA. Departament Zdrowia w hrabstwie Springfield-Greene w Missouri poinformował, że pracownik zakładu Great Clips przychodził do pracy pomimo objawów koronawirusa. W ciągu tygodnia mógł zakazić 84 klientów i 7 pracowników.

23 maja okazało się, że druga stylistka z tego samego salonu również jest zakażona. Jak oszacowano, mogła narazić na zakażenie kolejnych 56 klientów.

– „W tej chwili jest to jedyny pozytywny wynik, jaki uzyskaliśmy od osób testowanych, które mogły być narażone. Ta osoba oraz jej klienci nosili osłony twarzy. 56 klientów potencjalnie narażonych na zakażenie zostanie powiadomionych przez Departament Zdrowia i otrzymają propozycję, aby zbadać się na obecność koronawirusa” – czytamy w oficjalnym komunikacie Departamentu Zdrowia.

To może Cię zainteresować:  Eksmitowali rodzinę z 3 dzieci z mieszkania socjalnego, bo zamawiali jedzenie na wynos.

Zarówno pracownicy, jak i klienci salonu mieli obowiązek noszenia maseczek ochronnych. Władze Springfield liczą na to, że powstrzymało to rozprzestrzenianie się koronawirusa.

– „Powiem szczerze, że dla mnie to sprawa frustrująca, ale też rozczarowująca. Trzeba zrozumieć, jakie mogą być tego konsekwencje. Jesteśmy w nowej fazie tej epidemii. Kroczymy po cienkiej linii między kontrolowaniem zarazy, a cierpieniem z powodu zamrożonej gospodarki, więc jeśli przychodzisz do pracy chory i zarażasz innych – to jest niewłaściwe podejście” – powiedział Clay Goddard, szef Departamentu Zdrowia hrabstwa Springfield-Greene.

Właściciel firmy Great Clips w oficjalnym oświadczeniu dla stacji CNN poinformował, że salon fryzjerski zamknięto i poddano dezynfekcji.

– „Dobre samopoczucie klientów i stylistów w salonach Great Clips jest naszym najwyższym priorytetem, a właściwa higiena zawsze była ważną praktyką w naszych salonach.”

Natomiast szef departament zdrowia wyraził nadzieję, że „nie wystąpią żadne dodatkowe przypadki zakażenia koronawirusem zarówno wśród pracowników salonu, jak i klientów”:

To może Cię zainteresować:  Koronawirus we Włoszech. Wyciekło nagranie ze szpitala w Bergamo.

– „To nie może się powtarzać. Jeśli nadwyrężymy nasze możliwości jako społeczność trzeba będzie ponownie ocenić, na ile możemy zmieniać obostrzenia w przyszłości.”

Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami kadr i płac z zaświadcz. MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz