Home Kategorie News Afera! Poczta Polska wydała prawie 70 mln zł na wybory, które się nie odbyły.
1.91K

Afera! Poczta Polska wydała prawie 70 mln zł na wybory, które się nie odbyły.

Kwotę 68.896.820 złotych możemy znaleźć na fakturach wystawionych Poczcie Polskiej. Są to koszty związane z przygotowaniami wyborów prezydenckich, które… nie odbyły się.

Gazeta Wyborcza ujawniła szokujące dokumenty związane z organizacją wyborów korespondencyjnych. Poczta podpisała umowy z czterema firmami zewnętrznymi. Na ten moment zapłaciła im 26 mln zł.

10 maja miały odbyć się wybory prezydenckie. Stanęły one jednak pod znakiem zapytania z powodu pandemii COVID-19. Organizacja wyborów w tradycyjny sposób była niemożliwa. Rządzący zaczęli więc tworzyć nowy plan głosowania.

Rozwiązaniem miało być głosowanie korespondencyjne, które zaproponowali w marcu politycy PiS. Miało być ono zorganizowane przez Pocztę Polską pod nadzorem Ministra Aktywów Państwowych i ministra Jacka Sasina.

Jak donosiło RMF FM, rząd uznał, że były prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski nie poradziłby sobie z wyborami korespondencyjnymi. 3 kwietnia podał się do dymisji. Jego miejsce zajął Tomasz Zdzikot, który wcześniej był wiceministrem obrony narodowej.

Ustawa o wyborach korespondencyjnych została podpisana przez Andrzeja Dudę 8 maja. Dwa dni przed planowanymi wyborami.

To może Cię zainteresować:  Wizyta u fryzjera lub kosmetyczki w trakcie pandemii. Opracowano nowe zasady.

Poczta Polska miała przygotować się do rozesłania 30 mln pakietów wyborczych przed 10 maja. Według TVN24, Poczta podpisała dwie umowy z firmami EDC Expert Direct Communication Sp. z o.o. oraz Prografix sp. z o.o.. Pierwsza firma ma otrzymać 30.307.200 zł, a druga – 31.094.000 zł. Zadaniem firm było kompletowanie pakietów wyborczych.

Firma Caro Piotr Krajewski, która miała dostarczyć urny wyborcze ma podpisaną umowę z Pocztą Polską na kwotę 2.354.220 zł. Wchodząca w skład Polskiej Gruby Zbrojeniowej „P.S.O. Maskpol S.A.”, miała dostarczyć worki, w których miały być transportowane głosy. Jej usługi zostały wycenione na 5.141.400 zł.

Przygotowania do wyborów kosztowały Pocztę Polską 68 896 820 zł – pomimo, że się nie odbyły!

Kto za to zapłaci?

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz