Home Kategorie Ludzie Księżna Diana złamała królewski protokół. Zrobiła to dla swojego syna.

Księżna Diana złamała królewski protokół. Zrobiła to dla swojego syna.

Księżna Diana złamała królewski protokół. Nagranie arystokratki biorącej udział w wyścigach obiegło internet. Dała wtedy z siebie wszystko. Boso i w spódnicy.

Księżna Diana po dziś dzień uważana jest za synonim subtelności, elegancji i kobiecości. Jednak miała w sobie też coś przekornego i buntowniczego. Lady Di uwielbiała ignorować królewski protokół, dlatego szybko została okrzyknięta „księżniczką ludu”.

Dwa lata przed śmiercią w rozmowie z BBC1 wyznała:

– „Robię wszystko inaczej, bo nie lubię stosować się do zasad, bo wolę kierować się sercem, niż rozumem. Wiem i rozumiem, że takie podejście często pakuje mnie w kłopoty, ale ktoś musi wyjść do tych ludzi i pokazać im, że ich kocha.”

Jej wygląd również budził sporo kontrowersji, szczególnie w rodzinie królewskiej. Księżna Diana sprzeciwiała się wszelkim zasadom ubioru i dzięki temu stała się ikoną stylu. Jej najgłośniejszą kreacją była czarna sukienka bez ramion i z ogromnym dekoltem, którą założyła zaraz po zaręczynach z księciem Karolem.

Księżna Diana łamała liczne zasady królewskie, ale jeden szczególnie zapadł w pamięci. Zrobiła to w Dzień Matki w 1991 roku dla swojego syna, Williama. Chciała mu pokazać, że w tym dniu nie jest księżną, a jego mamą. Wzięła udział w wyścigu zorganizowanym w szkole. Nagranie co jakiś czas pojawia się w sieci.

To może Cię zainteresować:  Księżna Kate jest znowu w ciąży? Tak wygląda na najnowszym zdjęciu.

Na filmie widać, jak Księżna w spódnicy i blezerze biegnie tak szybko, jak to tylko możliwe. W ogóle nie obchodziło ją wtedy, kto patrzy. Liczyła się tylko wygrana dla syna. I się to udało – zajęła pierwsze miejsce!

Jak podaje Harper’s Bazaar, młody książę Harry również wziął wtedy udział w wyścigach, ale… w worku po ziemniakach. Nie podano jednak wyniku tego starcia. Nie od dzisiaj jednak wiadomo, że Diana i Harry mieli ze sobą szczególny kontakt. A teraz syn na wiele sposobów podąża ścieżką wytyczoną przez swoją mamę.

Poniżej można obejrzeć nagranie wyścigu, w którym udział wzięła Księżna Diana, wraz z innymi mamami.

Twoja reakcja?

Super
Super
34
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz