Home Kategorie News Rząd wprowadzi nowe mandaty związane z epidemią koronawirusa. Kary będą dotkliwe.
13.32K

Rząd wprowadzi nowe mandaty związane z epidemią koronawirusa. Kary będą dotkliwe.

Nowe mandaty związane z epidemią i nie tylko. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji planuje wprowadzenie ich do taryfikatora. Na co należy uważać, aby uniknąć kary finansowej?

Po tym, jak w Polsce wprowadzono wysokie kary za brak maseczki ochronnej lub jej nieprawidłowe noszenie, w całym kraju wystawiono wiele mandatów.

Wcześniej, gdy obowiązywał jeszcze zakaz opuszczania domów i przemieszczania się, głośno było o niezwykle wysokich mandatach wystawianych za jazdę na rowerze, czy wejście do parku. Rekordziści zostali ukarani karami rzędu 30 tys. zł.

Specjaliści komentowali, że takie postępowanie ma na celu zwiększenie wpływów do budżetów miast, które w trakcie epidemii potrzebują zastrzyku gotówki.

Niestety, obywatele nie są zadowoleni z takich rozwiązań. A już niebawem masowo zaczną być wystawiane nowe mandaty. Tym razem, Straż Miejska i Policja wezmą pod lupę to, czy właściciele zwierząt zachowują odpowiednie środki ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Za nieprawidłowe zachowanie będzie im grozić od 50 do 250 złotych kary. Jeżeli okaże się, że zwierzę stwarza realne niebezpieczeństwo dla zdrowia lub życia człowieka, służby będą mogły wystawić mandat w wysokości nawet 500 złotych. To jednak nie koniec nowych kar.

To może Cię zainteresować:  Wiemy jaką decyzję podjął rząd w sprawie psów na łańcuchach i zwierząt futerkowych. Obiecywano wiele...

Resort spraw wewnętrznych i administracji zapowiada wprowadzenie dwóch nowych mandatów, które mają związek z panującą sytuacją epidemiologiczną. Przewiduje się, że 100 zł kary będzie można otrzymać za „naruszenie obowiązku utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości lub niestosowanie się do wskazań i nakazów wydawanych przez właściwe organy”.

Nowe mandaty będą też groziły kierowcom autobusów oraz taksówkarzom, jak również kierowcom korzystającym z platform do kontaktu z klientami. W sytuacji naruszenia obowiązku utrzymania środków transportu w wymaganym przez sytuację reżimie sanitarnym, mogą otrzymać 100 złotych kary. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, przewoźnik jest zobowiązany dezynfekować miejsca, które najczęściej są dotykane przez pasażerów. Największą uwagą powinny zostać objęte klamki, podłokietniki, uchwyty i fotele.

Co więcej, taksówkarz nie powinien przekraczać limitu osób w pojeździe. Pasażerowie powinni mieć także dostęp do żelu bądź płynu antybakteryjnego.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
48
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
20
Zły
Zły
43

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz