Home Kategorie Poruszające 5-latka pokonała koronawirusa. Niedługo później zachorowała na groźniejszą chorobę.

5-latka pokonała koronawirusa. Niedługo później zachorowała na groźniejszą chorobę.

Mimo iż epidemia koronawirusa trwa na świecie już niemal pół roku, nadal poznajemy nowe fakty na temat tej choroby. Okazuje się, że COVID-19 może mieć związek z chorobą Kawasaki.

Przekonała się o tym 5-letnia dziewczynka, która zachorowała zaraz po tym, jak wyleczono ją z koronawirusa.

Ojciec dziecka podzielił się w sieci jej historią. Pochodzący z Wielkiej Brytanii Piers Roberts opowiedział o tym, jak ciężkie chwile przeżywa jego córka Scarlett, która kilka tygodni po wyleczeniu z COVID-19 zmaga się z zagrażającą życiu chorobą Kawasaki.

5-latka ma zaledwie 20% szans na przeżycie. Ojciec uważa, że dziecko zostało zakażone koronawirusem w szkole, zaraz przed zamknięciem placówek. Ciotka Robertsa, June, również wypowiedziała się w mediach na temat zdrowia małej Scarlett.

– „Moja pięcioletnia, wspaniała siostrzenica była sprawna i zdrowa aż do momentu, gdy zachorowała na Covid-19. Przebieg zakażenia był łagodny, a pięć tygodni temu, zdawało się, że odzyskuje zdrowie.”

Niestety, niedługo po wyleczeniu z Covid-19, okazało się, że dziecko cierpi na chorobę Kawasaki. Jak opowiada ciotka Robertsa, jej stan jest bardzo poważny.

– „Jest teraz na oddziale intensywnej terapii i walczy z reakcją zapalną Kawasaki. Wystąpiły u niej problemy z sercem.”

Ojciec Scarlett jest nauczycielem. Przyznał, że rozumie potrzebę stacjonarnej edukacji dzieci, jednak plany ponownego otwarcia szkół 1 czerwca przerażają go.

– „Chcę wrócić do nauczania twarzą w twarz. Nie chcę jednak, aby na mojej córce eksperymentowano, czy uda się uniknąć zakażenia.”

Mężczyzna wystosował list otwarty do Ministra Gavina Williamsona, w którym określił szkoły mianem „obozów śmierci”. W pełnym nienawiści liście wyraził swoją dezaprobatę odnośnie działań rządu w sprawie epidemii.

– „Zdaję sobie sprawę, że nawet nie rzucisz okiem na moje listy, e-maile itp., lub nawet nie miną Twojej sekretarki. Wiem również, że nie masz zamiaru rozważać przypadku pojedynczej osoby, ale wiedz, że we właściwym czasie zobaczysz konsekwencje swoich decyzji. Szkoły wkrótce będzie można nazwać obozami śmierci. Zamiast środków ochrony osobistej można rozważyć zapewnienie nauczycielom mundurów komendanta.”

Jeżeli epidemia koronawirusa nie zostanie opanowana w Polsce do jesieni to istnieje prawdopodobieństwo, że w nadchodzącym roku szkolnym zajęcia nadal będą odbywać się on-line.

To może Cię zainteresować:  Nigdy nie podgrzewaj żadnego z tych produktów. Może Cię to nawet zabić.

Lekarze z całego świata odnotowują wzrost zachorowań na zespół Kawasakiego. Co ciekawe u sporej części chorujących dzieci potwierdzono też zakażenie koronawirusem.

Naukowcy prowadzą badania, które mają na celu znalezienie związku pomiędzy tymi chorobami. Większość odnotowanych do tej pory przypadków dotyczy dzieci poniżej 5 roku życia. Choroba Kawasakiego jest ostrą chorobą zakaźną prowadzącą do zapalenia tętnic. Choroba zajmuje m.in. duże naczynia wieńcowe. Objawia się m.in. zmianami błon śluzowych i powiększeniem węzłów chłonnych.

W 80% przypadków choroba Kawasakiego dotyka dzieci poniżej 5 roku życia. Statystycznie 2 na 100 chorujących dzieci umiera. Zwykle przyczyną zgonu jest zawał serca. Chorzy cierpią na wysoką gorączkę, mają wysypkę, a morfologia krwi wykazuje podwyższone wskaźniki.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz