Home Kategorie Niesamowite Kobiety, które wiążą się z młodszymi partnerami są bardziej szczęśliwe. Zaskakujące wyniki badań.

Kobiety, które wiążą się z młodszymi partnerami są bardziej szczęśliwe. Zaskakujące wyniki badań.

Warto mieć młodszego partnera. Tak przynajmniej twierdzą naukowcy, którzy przekonują, że kobiety żyjące w takich związkach są szczęśliwsze.

Większość kobiet wychodzi za mąż a partnera, który jest od nich co najmniej rok starszy. W społeczeństwie przyjęło się, że to mężczyzna, jako głowa rodziny, powinien być starszy od wybranki. Jednak czy na pewno? Jeśli masz młodszego partnera, nie masz się czym martwić, a wręcz przeciwnie.

Amerykańscy badacze postanowili bliżej przyjrzeć się związkom heteroseksualnym, w których – wbrew utartym schematom – to partnerka jest starsza od partnera.

Przeprowadzili ankietę w gronie 200 kobiet. W grupie badawczej znalazły się zarówno kobiety, które umawiały się z młodszymi mężczyznami, jak i te, które miały partnerów starszych lub w swoim wieku.

Wyniki dla wielu mogą okazać się zaskoczeniem…

Z badań przeprowadzonych przez dr Lehmillera wynika, że kobiety, które spotykają się z młodszymi mężczyznami, czują się szczęśliwsze. Dlaczego?

Przede wszystkim w takiej relacji mają większą szansę na dominację. Tym samym czują się pewniej i mają w związku większe poczucie wolności i swobody.

Nie ma racji jednak ten, kto myśli, że ten układ nie działa w dwie strony i wypada niekorzystnie dla mężczyzn, którzy mają starsze partnerki.

Z badań wynika, że młodszy partner czuje się szczęśliwy w relacji, w której odczuwa dreszczyk emocji i wciąż na nowo dąży do zaspokojenia dojrzalszej partnerki.

Już wcześniej naukowcy dowodzili, że takie pary doskonale sprawdzają się również w roli rodziców, a wiązanie się ze starszym partnerem to kwestia nie osobistego przekonania, a raczej presji społecznej i wiary w to, że „tak wypada”.

Warto mieć młodszego partnera. Tę tezę może potwierdzić sporo udanych związków znanych osób…

Zabiegi wyszczuplające
Zabiegi wyszczuplające
49,99 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
5 zabiegów wyszczuplających na wybranych urządzeniach za 49,99 zł i więcej w Studiu Sylwetka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
12
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz