Home Kategorie News Kaja Godek mówiła, że „geje chcą adoptować dzieci, żeby je gwałcić”. Sąd umorzył postępowanie.

Kaja Godek mówiła, że „geje chcą adoptować dzieci, żeby je gwałcić”. Sąd umorzył postępowanie.

Kaja Godek mówiła, że „geje chcą adoptować dzieci, żeby je gwałcić”. Sąd umorzył postępowanie.

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga umorzył w środę postępowanie dotyczące zniesławienia przeciwko działaczce pro-life Kai Godek. Godek została pozwana przez aktywistów LGBT+.

Kaja Godek została pozwana za słowa, które wypowiedziała na antenie Polsat News w maju 2019 roku. Padły one w trakcie dyskusji na temat pedofilii w Kościele. Toczyła się ona po premierze filmu „Tylko nie mów nikomu”.

– „Walka z pedofilią w Kościele i w każdym środowisku, to musi być przede wszystkim ograniczenie wpływu homolobby i tego nie robi żadna siła polityczna dzisiaj w Polsce. Dlatego, że to pederastia jest wstępem do pedofilii i to pokazuje film braci Sekielskich. Tam na sześć przypadków molestowania pięć ma charakter homoseksualny. I to zawsze tak jest. Teraz geje mówią, że chcą adoptować dzieci. Dlaczego chcą adoptować dzieci? Bo chcą je molestować i gwałcić, takie są fakty” – mówiła wtedy Godek.

To może Cię zainteresować:  Kraków: 14-latek zaatakowany na ulicy maczetą. Napastnicy krzyczeli, że go zabiją.

Siedmiu przedstawicieli środowiska LGBT+ przy wsparciu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, pozwało Godek za tę wypowiedź i złożyło prywatny akt oskarżenia. Działaczka pro-life złożyła wniosek o umorzenie.

W środę Sąd Okręgowy Warszawa-Praga przychylił się do niego.

– „Sąd w całości podzielił stanowisko obrony i uznał m.in., że oskarżyciele nie udowodnili swojej legitymacji w tej sprawie. Cieszy nas, że w takiej sprawie światopoglądowej budzącej kontrowersje sąd spojrzał na wszystko chłodnym prawniczym okiem” – powiedział PAP adwokat Hubert Kubik, pełnomocnik Kai Godek.

Dodał, że postanowienie nie jest prawomocne. Zarówno organizacja, jak i pełnomocniczka oskarżycieli zapowiedzieli złożenie zażalenia na postanowienie sądu.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz