Home Kategorie Poruszające Rodzice podali dziecku krew żółwia. 5-miesięczna dziewczynka zmarła.

Rodzice podali dziecku krew żółwia. 5-miesięczna dziewczynka zmarła.

Rodzice podali dziecku krew żółwia. W ten sposób chcieli ochronić je przed koronawirusem. „Lekarstwo” otrzymała też starsza córka, a na końcu wypili je sami rodzice.

Rodzina mieszka w Comendador. To gmina w prowincji Elias Pina, na granicy Dominikany i Haiti. I – jak donoszą lokalne media – to właśnie rady haitańskiego szamana postanowili wcielić w życie, aby uchronić siebie i dzieci przed koronawirusem.

Szaman doradził im, aby wypili miksturę stworzoną na bazie krwi żółwia.

– „Tego rodzaju przypadki są powodowane przez osoby, które uważają, że te napoje mogą mieć właściwości lecznicze, ale w rzeczywistości mogą okazać się śmiertelne” – skomentowała dyrektorka miejscowego szpitala Dahiana Volquez.

Rodzice sami wypili miksturę, ale podali ją też córkom. Starsza ma 7 lat, a młodsza zaledwie 5 miesięcy. Zaraz po wypiciu krwi żółwia, niemowlę trafiło do szpitala Rosa Duarte. Jednak nim tam dotarło, było już martwe. Dziewczynka zmarła prawdopodobnie w niedzielę, chociaż szczegóły sprawy zostały ujawnione dopiero we wtorek.

7-latka przeżyła „terapię” haitańskiego szamana, ale również trafiła do szpitala. Stan jej i rodziców lekarze określają jako poważny.

Okazuje się, że to nie pierwsza tego typu sytuacja, która spotkała rodzinę.

W 2012 roku ci sami ludzie wysłali czwórkę swoich dzieci do „lekarza”, aby uzdrowił je z tajemniczej choroby. Ten przekonał rodziców, że dzieci są opętane przez demona, ale on zna sposób na jego wypędzenie.

W sierpniu całą czwórkę znaleziono martwą. Dzieci pobił ich rzekomy lekarz wraz z bratem. Mężczyzna zapewnił rodziców, że w ten sposób miał „uwolnić duszę dzieci od diabła”.

Tę informację potwierdził wówczas jeden z urzędników miasta Marbial.

Według oficjalnych statystyk na Haiti z powodu koronawirusa zmarły 33 osoby. W Republice Dominikańskiej jest 474 ofiar śmiertelnych tego wirusa.

Nie do końca wiadomo czy rodzina pochodzi z Haiti czy z Dominikany.

Zestaw do wybielania zębów
Zestaw do wybielania zębów
50,00 zł
300,00 zł
36 dni
do końca oferty!
50 zł za groupon zniżkowy wart 300 zł na wybrany zestaw do wybielania zębów z firmą Smile Secret

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz