Home Kategorie News Nowe obostrzenia od 1 czerwca. Zachowanie odpowiedniego dystansu to za mało.
31.31K

Nowe obostrzenia od 1 czerwca. Zachowanie odpowiedniego dystansu to za mało.

Nowe obostrzenia od 1 czerwca. Zachowanie odpowiedniego dystansu to za mało.

Nowe obostrzenie od 1 czerwca. Mimo iż ta data wszystkim kojarzy się raczej ze zmniejszeniem restrykcji, lepiej nie popadać w przesadny optymizm.

Kiedy większość z nas skupia się na kolejnym luzowaniu obostrzeń, warto pamiętać, że wszystko to odbywa się na nowych zasadach, a podstawą jest stosowanie się do reżimu sanitarnego. Inaczej można się nieźle zaskoczyć.

Na zmiany powinni przygotować się wszyscy, którzy zamierzają skorzystać z przywrócenia krajowych lotów. To ma nastąpić właśnie 1 czerwca. Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały, że podróżni będą mogli polecieć m.in. z Warszawy do Gdańska, Krakowa i Poznania. Jednak każdy, kto chciałby z takiej możliwości skorzystać, musi zastosować się do nowych zasad. Inaczej może zostać wyproszony z samolotu.

Od 1 czerwca, aby wejść na podkład samolotu, musimy mieć założoną maseczkę ochronną. Dodatkowo, pracownik załogi sprawdzi temperaturę pasażera, a osoby z wysoką gorączką (od 38 stopni), bądź innymi objawami, mogącymi świadczyć o zakażeniu, nie zostaną wpuszczone na pokład.

Minister Łukasz Szumowski poinformował również, że każdy podróżny będzie musiał wypełnić karty lokalizacyjne, a same samoloty będą raz na dobę gruntownie dezynfekowane po każdym rejsie lotniczym. Każdy pokład powinien być również wyposażony w środki do dezynfekcji rąk.

Warto pamiętać, że restrykcje obowiązują również na lotnisku i należy do nich m.in. zachowanie odpowiedniego dystansu pomiędzy podróżującymi.

Zdaniem wiceministra infrastruktury Marcina Horały, przy zachowaniu tych obostrzeń, podróżowanie ma być bezpieczne.

Jak wynika z danych Ministerstwa Infrastruktury, w ubiegłym roku z polskich lotnisk skorzystało 49 mln pasażerów, co stanowiło najlepszy wynik w historii.

– „Z dużym optymizmem wkraczaliśmy w rok 2020, że te wyniki będą jeszcze lepsze. Niestety nasze plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa” – powiedział wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Nadzieje na powtórzenie tego sukcesu okazały się być mocno na wyrost. Koronawirus skutecznie utrudnił życie podróżującym oraz liniom lotniczym.

Wznowienie lotów krajowych to pierwsza faza powrotu do normalności. Dopiero w kolejnych przywrócone zostaną połączenia europejskie, a na koniec międzykontynentalne.

Kurs online: Specjalista social media
Kurs online: Specjalista social media
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Specjalista ds. social media z certyfikatem za 69 zł z firmą Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz