Home Kategorie Ludzie Donald Tusk o oświadczeniu Kaczyńskiego w sprawie wyborów. „Nie strasz, nie strasz, bo się…”

Donald Tusk o oświadczeniu Kaczyńskiego w sprawie wyborów. „Nie strasz, nie strasz, bo się…”

Donald Tusk w dobitnych słowach wypowiedział się o oświadczeniu Kaczyńskiego. Polityk zadeklarował też wsparcie dla Rafała Trzaskowskiego.

Jarosław Kaczyński powiedział w swoim oświadczeniu, że jedyny możliwy termin wyborów prezydenckich to 28 czerwca.

– „Nasze stanowisko jest jednoznaczne, wspólne. Wybory będą przeprowadzone, jeżeli będą jakieś próby przeciwstawiania się temu, to będziemy wykorzystywali wszystkie środki, jakie przynależą państwu, po to, by prawo zostało wykonane.”

Według prezesa PiS, ci którzy proponują inne terminy wyborów sieją zamęt i za nic mają konstytucję.

W rozmowie z TVN24 były szef Rady Europejskiej, Donald Tusk został poproszony o wypowiedź na temat oświadczenia Kaczyńskiego. Dziennikarz zapytał go o to, czy słowa prezesa PiS odebrał jako groźbę.

– „Chciałbym zdjąć odium, które nad tą władzą jest widoczne, że ona jest groźna. Jak słyszę takie słowa, to mam ochotę powiedzieć do pana Kaczyńskiego: Nie strasz, nie strasz… nie będę kończył tego starego polskiego powiedzenia, jeszcze nie ma godziny 22, ale wiecie państwo, co mam na myśli” – powiedział Tusk.

Według polityka nie należy bać się polityków PiS, bo obecnie rządzący to ludzie, którym wszystko wylatuje z rąk.

– „Nie ma się czego bać, trzeba ich odsunąć od władzy, bronić kraj przez permanentnym nieudacznictwem. Takich polityków, jak Jarosław Kaczyński, należy się raczej wystrzegać i trzeba zrobić wszystko, by nie rządzili w Polsce.”

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej skomentował też zniesienie przez rząd obowiązku zakrywania twarzy. Jeszcze niedawno minister zdrowia mówił, że maseczki będziemy musieli nosić do momentu wynalezienia szczepionki. Tymczasem od soboty to obostrzenie zostanie poluzowane.

– „Dziś wszyscy albo prawie wszyscy Polacy mają wrażenie, że ta władza nie wie, co ma robić w czasie pandemii. Jeśli ktoś uważa, że maski chronią, to nie może zmieniać zdania następnego dnia” – powiedział Tusk.

Dziennikarz zapytał również polityka o wymianę kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Według Tuska, Rafał Trzaskowski ma „realne szanse wygrać wybory”:

– „Start prezydenta Rafała Trzaskowskiego jest naprawdę bardzo dobry. Wykazuje niezwykłą energię. Ja zresztą znam go od lat i wiem. To jest człowiek nie tylko kompetentny, ale z taką – powiedziałbym – radosną odwagą. To jest człowiek, który nie boi się wyzwań. Naprawdę twardy gość.”

Przewodniczący EPL zadeklarował także, że zbierze podpisy dla Trzaskowskiego w Brukseli:

– „Zbiorę na pewno ponad 100.”

Zabieg laserem frakcyjnym CO2
Zabieg laserem frakcyjnym CO2
249,00 zł
1 000,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Redukcja zmarszczek laserem frakcyjnym CO2 od 249 zł w Centum Medycznym Laser-Med w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
16
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
12

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz