Home Kategorie Ludzie 103-latka pokonała koronawirusa. Bardziej jednak zaskakuje sposób, w jaki to uczciła.

103-latka pokonała koronawirusa. Bardziej jednak zaskakuje sposób, w jaki to uczciła.

103-letnia kobieta pokonała koronawirusa i zrobiła to w wielkim stylu. Jennie Stejna mieszka w USA, ale ma polskie korzenie. Z chorobą zmagała się przez trzy tygodnie.

W nagrodę za niezwykłą wolę walki dostała od pielęgniarek… butelkę ulubionego piwa. „Zimne” – skomentowała z nieukrywaną satysfakcją, kiedy wypiła pierwsze kilka łyków.

Pani Stejna ma 103 lata, dwoje dzieci, troje wnuków, czworo prawnuków i troje praprawnuków. Całe życie mieszkała w Massachusetts. Jej mąż, Teddy, zmarł w 1992 roku w wieku 82 lat. Małżeństwo przeżyło razem 54 lata.

Obecnie starsza pani mieszka w domu spokojnej starości Life Care Center w Wilbraham. Była pierwszą podopieczną, która zaraziła się koronawirusem. Odseparowano ją od reszty seniorów. Jennie dzielnie walczyła z COVID-19. Walka nie była jednak prosta. Trwała aż trzy tygodnie.

W pewnym momencie stan 103-latki zaczął pogarszać się na tyle, że ta zaczęła żegnać się z rodziną przez telefon. Gdy mąż wnuczki zapytał, czy jest gotowa pójść do nieba, odpowiedziała: „Do diabła, tak”.

Okazało się jednak, że pożegnania były mocno na wyrost, a Jennie na tamten świat niespieszno. 103-latka wyszła z nierównej walki zwycięsko i po raz kolejny udowodniła, że hartu ducha może jej pozazdrościć niejeden młodzieniaszek.

13 maja pani Stejna usłyszała od lekarzy, że jest już zdrowa.

– „Nasza zadziorna polska babcia oficjalnie pobiła koronawirusa” – cieszy się rodzina Jennie.

103-letnia Jennie Stejna jest fanką drużyny baseballowej Red Socks z Bostonu i… zimnego piwa. W walce z koronawirusem, seniorka sama wykazała się iście sportową wolą walki. W nagrodę, od pielęgniarek otrzymała butelkę ulubionego napoju.

Obecnie koronawirusem jest zakażonych ponad 30 podopiecznych Life Care Center.

eKurs: Junior Graphic Designer
eKurs: Junior Graphic Designer
29,00 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: 3-miesięczny dostęp do kursu Junior Graphic Designer za 29 zł i więcej z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
11
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz