Home Kategorie Poruszające Dziewczynka włożyła do wózka swojej małej siostry kwiaty. Chwilę później niemowlę trafiło do szpitala.

Dziewczynka włożyła do wózka swojej małej siostry kwiaty. Chwilę później niemowlę trafiło do szpitala.

Niemowlę poparzone Barszczem Sosnowskiego. Starsza siostra włożyła do wózka młodszej dziewczynki kwiatki. Nie wiedziała, że to groźna roślina.

Do przykrego incydentu doszło w Wielkiej Brytanii. Mała Lexie włożyła niewinnie wyglądające kwiatki do wózka swojej młodszej siostry, Lottie. Dziewczynka nie miała pojęcia, że zerwana roślina jest niebezpieczna dla skóry i może wyrządzić poważną krzywdę.

29-letnia mama była przerażona, kiedy u jej 3-miesięcznej córki pojawiły się objawy poparzenia twarzy. Kobieta od razu wezwała pogotowie. Niemowlę zostało przewiezione do szpitala w Lancaster, gdzie spędziło noc na oddziale intensywnej terapii. Następnego dnia dziewczynka trafiła do specjalistycznego centrum medycznego, który zajmuje się poparzeniami skóry.

Tymi „kwiatkami” okazał się Barszcz Sosnowskiego. 3-miesięczna dziewczynka przeżyła, ale na jej twarzy pozostały duże blizny, będące skutkiem silnego poparzenia. Mama Lottie ma wyrzuty sumienia.

– „Kiedy tylko pomyślę, co spowodowało rany Lottie, czuję poczucie winy. To koszmar każdej matki. Niestety, Lexi, która włożyła kwiatki do wózka, jest na tyle duża, że rozumie co się stało i również ma poczucie winy.”

Kobieta dostała nauczkę na całe życie. Teraz ostrzega innych przed tą niewinnie wyglądającą rośliną:

– „Kwiaty rośliny wyglądają tak ładnie. Niestety są zabójcze dla dzieci. Proszę, nie pozwalajcie dzieciom ich zrywać. Czy ktokolwiek by podejrzewał, że taka ładna roślina może być tak groźna?”

eKurs: Dietetyka kliniczna z MEN
eKurs: Dietetyka kliniczna z MEN
69,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Dietetyka kliniczna z certyfikatem MEN za 69 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz