Home Kategorie Życie Nowe fakty w sprawie zabójstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin. Facebook pomoże śledczym w tej sprawie.

Nowe fakty w sprawie zabójstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin. Facebook pomoże śledczym w tej sprawie.

Zabójstwo Kristiny z Mrowin to sprawa, którą jakiś czas temu żyła cała Polska. Teraz polskie służby zwróciły się o pomoc do amerykańskiego giganta o udostępnienie korespondencji mordercy 10-latki.

Do tragedii doszło 13 czerwca ubiegłego roku w Mrowinach na Dolnym Śląsku. 10-letnia Kristina około 13:00 wyszła ze szkoły w centrum wsi. Do przejścia miała niecały kilometr. Ostatni raz widziano ją około 200 metrów o domu, do którego nigdy nie dotarła.

Ciało dziecka odnaleziono jeszcze tego samego dnia, w lesie oddalonym o 6 km od Mrowin. Jak podała prokuratura, przyczyną śmierci Kristiny były liczne rany kłute szyi i klatki piersiowej.

Zabójstwa dziewczynki dopuścił się 22-letni Jakub A. Zatrzymano go 16 czerwca ubiegłego roku. To student z Wrocławia. Mężczyzna zakochał się w matce 10-latki – swojej ciotce. Dziewczynka miała stać na drodze do jego szczęścia. Dlatego postanowił się jej pozbyć.

Mężczyzna dokładnie wszystko zaplanował. Upozorował nawet gwałt, aby odsunąć od siebie wszelkie podejrzenia. Wcześniej próbował skłonić kogoś do popełnienia morderstwa, proponując 10 tysięcy złotych, ale nikt nie przyjął oferty. Ostatecznie został mu postawiony zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, pożegnania do zabójstwa oraz zbezczeszczania zwłok. Grozi mu dożywocie.

Jak donosi Gazeta Wrocławska, niemal rok po dokonaniu zbrodni, polskie służby poprosiły Facebooka o pomoc. Prokuratorzy prowadzący śledztwo w sprawie chcą zapoznać się z korespondencją Jakuba A. Podobno jeden z kolegów mężczyzny miał podżegać go do popełnienia zabójstwa i sugerować mu, że dziewczynka stoi na przeszkodzie do jego szczęścia.

W najbliższych tygodniach Facebook udostępni prywatne rozmowy mężczyzny polskim śledczym. Już wcześniej policja zabezpieczyła dane na jego telefonie i komputerze.

Śledczy poznali także opinię biegłych w sprawie zabójcy 10-letniej Kristiny. Wynika z niej, że Jakub A. w momencie popełnienia zbrodni był poczytalny. Świadczyć ma o tym fakt, że mężczyzna dokładnie zaplanował każdy szczegół morderstwa. W Internecie szukał nawet informacji o tym, jak upozorować zbrodnię, by śledczy pomyśleli, że została ona popełniona na tle pedofilskim.

Catering dla nawet 15 osób
Catering dla nawet 15 osób
129,99 zł
258,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Catering dla 6 osób za 129,99 zł i więcej opcji z firmą gastronomiczną PAŁACOWA DOLINA Monika Piasecka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz