Home Kategorie Niesamowite Od dziecka nas okłamywano. Naukowcy udowodnili, że Jezus wcale tak nie wyglądał.

Od dziecka nas okłamywano. Naukowcy udowodnili, że Jezus wcale tak nie wyglądał.

Przez setki lat Jezus przedstawiany był jako biały mężczyzna o niebieskich oczach, długich ciemnych włosach i brodzie. Eksperci ustalili, że wcale tak nie wyglądał i przygotowali jego podobiznę.

W Biblii, na kościelnych witrażach, a nawet w programach dla dzieci, Jezus zawsze przedstawiany był jako biały człowiek. Zdaniem ekspertów nasze wyobrażenia o nim są dalekie od rzeczywistości. Jezus nie wyglądał tak, jak przedstawiano go przez wieki.

Joan Taylor, która jest profesorem w katedrze początków chrześcijaństwa i judaizmu w King’s College London, wie jak wyglądał Syn Boży. Twierdzi, że miał krótsze włosy i ciemniejszą skórę.

Dodatkowo, według Joan, Mesjasz miał też krótszą brodę, a jego ubranie było gładkie i bezbarwne, w przeciwieństwie do kolorowych strojów, które często widzimy na obrazach.

Jak mówi Joan Taylor:

– „Warto podkreślić, że obrazy syna Bożego z czasem dają nam wskazówki, jak wyobrażano sobie Jezusa w różnych środowiskach, ale absolutnie nic nie mówią o tym, jak naprawdę wyglądał.
Obrazy Jezusa zostały w dużej mierze stworzone w epoce bizantyjskiej (IV-VI wiek). Bizantyjskie obrazy Jezusa oparte były na podobieństwie Mesjasza do grecko-rzymskiego bóstwa.”

Joan Taylor poświęciła wiele lat na zgłębienie wiedzy o początkach religii chrześcijańskiej i wie, jak wyglądał człowiek żyjący w Judei w I wieku:

To może Cię zainteresować:  Mężczyzna gra na pianinie w dworcowej poczekalni. Nagle podchodzi do niego facet w białej koszuli i robi to

-”Wszyscy wiedzą, jak wygląda Jezus: jest najbardziej malowaną postacią w sztuce zachodniej, rozpoznawalną wszędzie jako posiadającą długie włosy i brodę, długą szatę z rękawami (często białą) i płaszczem (często niebieskim). Ale jak on naprawdę wyglądał jako człowiek żyjący w Judei w I wieku? Temat ten od dawna interesuje.”

Profesor twierdzi, że istnieje już zdjęcie, które najbardziej realistycznie przedstawia, jak wyglądałby Chrystus. Oto ono:

Co sądzicie o takim wizerunku Jezusa? Czy tak wyglądał Syn Boży?

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
26
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz