Home Kategorie Poruszające Zmarła 14-letnia Lidia, która się podpaliła. „To straszna, niezrozumiała tragedia”.

Zmarła 14-letnia Lidia, która się podpaliła. „To straszna, niezrozumiała tragedia”.

14-letnia Lidia nie żyje. Nadal nie wiadomo dlaczego doszło do tej tragedii. W piątek dziewczyna oblała się łatwopalną cieczą i podpaliła po kłótni z matką, która zabrała jej telefon.

Do tragedii doszło w piątek rano w Tykocinie na Podlasiu. 14-letnia Lidia podpaliła się po kłótni z matką. Jak ujawniła w rozmowie z portalem bia24.pl oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, Katarzyna Zarzecka, dziewczyna użyła łatwopalnej substancji, którą badają obecnie biegli.

– „Ze wstępnych ustaleń wynika, że 14-letnia dziewczynka oblała się jakąś substancją i podpaliła.”

Jak ustalili śledczy, doszło do tego świeżo po kłótni nastolatki z matką, która zabrała jej telefon komórkowy. Wtedy dziewczynka udała się na łąkę za domem i dokonała samospalenia.

Płonące ciało Lidii ugasiła matka. Nastolatka natychmiast została przetransportowana helikopterem do białostockiego szpitala. Niestety było już za późno. Poparzeniu uległo 90% ciała i drogi oddechowe. Dziewczyna zmarła w sobotę wieczorem.

Nadal nie udało się ustalić, jak doszło do tragedii. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów, ale zaplanowano szereg przesłuchań krewnych i znajomych 14-latki. Mieszkańcy Tykocina są w szoku.

– „Zawsze uśmiechnięta, skromna, grzeczna, a w rodzinie była kochana i szanowana. To straszna, niezrozumiała dla mnie tragedia. Za tym dzieckiem płacze całe miasteczko.”

Masaże lecznicze lub relaksacyjne
Masaże lecznicze lub relaksacyjne
29,99 zł
80,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż relaksacyjny pleców od 29,99 zł oraz relaks i odprężenie od 59,99 zł w VITAL-SPORT

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
16
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz