Home Kategorie Ludzie Syn Gowina rapuje o PiS-ie. Padają mocne słowa i przekleństwa.

Syn Gowina rapuje o PiS-ie. Padają mocne słowa i przekleństwa.

Ziemowit Gowin wziął udział w #hot16challenge2, a swój utwór zadedykował rządom Zjednoczonej Prawicy, której jednym z liderów jest jego ojciec.

Okazuje się, że Ziemowit jest wobec niej bardzo sceptyczny, co uzasadnił w swojej piosence, używając dobitnych, wulgarnych słów. Co powie tata?

#hot16challenge2 polega na nagraniu utworu zawierającego 16 wersów pod dowolną melodię, pod warunkiem, że utrzymane są w stylistyce rapowej. Celem akcji jest zebranie pieniędzy na walkę z pandemią koronawirusa. Początkowo zakładano, że w całej akcji uzbiera się milion złotych. Cel ten jednak został osiągnięty już 8 maja. Obecnie zebrano już ponad 3,3 miliona złotych.

16-wersowy tekst, zgodnie z celem akcji, najczęściej jest poświęcony ofiarnej pracy personelu medycznego podczas pandemii. Niektórzy jednak wolą zawrzeć w nim refleksje na temat sytuacji politycznej w Polsce. Na tę opcję zdecydował się Ziemowit Gowin, syn lidera Porozumienia.

Z nagranego przez niego utworu możemy wnioskować, że nie jest zachwycony rządami Zjednoczonej Prawicy, której jednym z przywódców jest jego ojciec. Do niedawna pełnił nawet funkcję wicepremiera i ministra w rządzie Morawieckiego. Omawiając zagadnienia polityczne Ziemowit Gowin nie boi się mocnych słów:

To może Cię zainteresować:  Goście byli zszokowani tym jak ta dziewczynka tańczy na weselu. Gdy zmienia się muzyka, pękają ze śmiechu.

„Państwo z dykty? Chyba z totalnego g*wna. Obywatele rząd – sprawa nierówna. Wirus za oknem, w domu na ulicy. A politycy coraz bardziej dzicy. Ustawami zabijają nasze życie. Wykurzycie? Tych pajaców na górze. Czas już nadszedł na społeczną burzę. Rządzi nami Zjednoczona Prawica. Mnie już od tego strzela kur*ica.  Nie możesz nawet na kawie wychillować. Bo zaraz będą psy cię pałować. Lepiej się już schować. Nie wychylać głowy. Wysłuchać kolejnej Andrzejka mowy.”

Dalej, rozprawiwszy się w krótkich słowach z TVP pod kierownictwem Jacka Kurskiego, Ziemowit przechodzi płynnie do apelu o jak najszybsze zakończenie przez Polaków rządów Zjednoczonej Prawicy i odesłanie PiS-u na śmietnik historii:

„Jak w Korei propaganda. Pogrywa sobie z nami Kaczyńskiego banda. Stroszą pióra udając piękne pawie. A w Polsce od dawna mamy bezprawie. Opozycja słaba wszyscy o tym wiemy. Nie oznacza to wcale, że się ugniemy. Połączmy się tedy, zbudujmy wielką siłę. Postawmy PiS-owcom polityczną mogiłę. Polityczną mogiłę!”

A co na to ojciec? Zapytany o to przez Onet, odpowiedział:

– „Syn jest dorosły, nie komentuję.”

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz