Home Kategorie Poruszające Zaginęli z Ośrodka Wychowawczego w Rewalu. Po 21 latach odnaleziono sweter i kości.

Zaginęli z Ośrodka Wychowawczego w Rewalu. Po 21 latach odnaleziono sweter i kości.

Zaginięcie nastolatków w Rewalu było głośną sprawą w 1999 roku. Ślad po nich zaginął. Kilka dni temu jednak na terenie ośrodka odnaleziono sweter i kości. Czy należą do jednego z chłopców?

Zdarzenie miało miejsce pod koniec marca 1999 roku. Andrzej Ziemniak i Łukasz Sas mieli uciec wtedy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Wtedy ślad po nich zaginął. Jak podaje Polsat News, jedna z teorii policji była taka, że chłopcy uciekli do Szwecji.

Matka Andrzeja nigdy w to nie uwierzyła. Intuicja podpowiadała jej, że doszło do jakiejś tragedii, a ciało syna może być zakopane gdzieś na terenie placówki. Kobieta o zaginięciu syna dowiedziała się dopiero wtedy, gdy w Wielkanoc zadzwoniła do ośrodka.

– „Pani powiedziała mi, że syn w Wielką Sobotę uciekł. Po jakimś czasie przemyślałam to… syn mógł nie uciec w Wielką Sobotę, tylko mogło go już nie być, gdy ja dzwoniłam i prosiłam go do telefonu” – powiedziała pani Wiesława w rozmowie z Polsat News. Jak dalej mówi, pracownicy ośrodka poinformowali ją wtedy, że 14-latek odbywa karę i nie może podejść do telefonu.

To może Cię zainteresować:  Zadźgała męża, ukryła ciało i poszła na policję. Dopiero po 20 latach ją aresztowano.

W 2017 roku sprawa znowu nabrała tempa. Pojawiła się wtedy teoria, że chłopcy mogli paść ofiarą seryjnego zabójcy. Jednak nigdy tego nie potwierdzono (ani nie wykluczono), stąd też sprawa trafiła do policyjnego archiwum.

Kilka dni temu (21 lat po rzekomej ucieczce nastolatków) podczas przeprowadzania prac na terenie ośrodka wychowawczego w Rewalu, z dwumetrowego dołu wykopano sweter. Zdaniem matki Andrzeja, ubranie należało do jej syna. Ten sam sweter chłopiec ma założony na jednym z opublikowanych zdjęć.

Jak relacjonuje reporterka Polsat News Anna Nosalska, kolejnego dnia natrafiono na fragmenty kości i inny fragment odzieży. O tym fakcie poinformował także jasnowidz Marek Szwedowski, oraz prezes Stowarzyszenia „Przystań Nadzieja”, z którego inicjatywy prowadzone są prace.

– „Podczas prac eksploracyjnych na terenie MOW w Rewalu w dniu 27 maja wykopaliśmy 22 kości oraz dolną część piżamy dziecięcej. Policja zabezpieczyła materiał dowodowy. Czekamy za wyniki analiz laboratoryjnych wszystkich kości oraz znalezionej odzieży” – napisał Szwedowski na Facebooku.

Sprawą zajęło się Archiwum X. Biegły antropolog ma stwierdzić czy znalezione kości to szczątki człowieka.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz