Home Kategorie News Szkolenia wojskowe dla osób, które straciły pracę z powodu pandemii. MON oferuje nawet 3 tys. zł.
1.41K

Szkolenia wojskowe dla osób, które straciły pracę z powodu pandemii. MON oferuje nawet 3 tys. zł.

Wracają szkolenia wojskowe. Minister obrony narodowej zapowiada 20 tys. przeszkolonych rezerwistów. Początek szkoleń już niebawem.

Jak poinformował MON, od połowy czerwca wracają szkolenia wojskowe. To ważna informacja, bo po zaprzestaniu poboru w 2008 roku, polskiej armii zaczyna brakować wyszkolonych rezerw. Sytuację mają zmienić masowe szkolenia.

Szkolenia rozpoczną się 15 czerwca i będą odbywać się w całym kraju. Zgodnie z założeniami, przeszkolonych ma być 20 tys. obywateli. Wśród nich zarówno ci, którzy mają już za sobą służbę wojskową i ci, którzy dotąd nie mieli styczności z wojskiem.

Minister Błaszczak nie ukrywa, że oferta skierowana jest głównie do bezrobotnych, którzy stracili pracę przez epidemię koronawirusa. To oni będą traktowani priorytetowo podczas naboru. Co można zyskać?

MON oferuje 3 tys. złotych wynagrodzenia dla rezerwistów i 1,2 tys. zł miesięcznie dla osób, które nie miały wcześniej styczności z wojskiem. Do tego dochodzi również 2,6 tys. zł odprawy po zakończeniu szkolenia.

Wszyscy, którzy ukończą szkolenie, mogą liczyć nie tylko na gratyfikacje pieniężne, ale i status żołnierza rezerwy, który otwiera drogę do służby w Wojsku Polskim.

– „W stosunku do osób, które po raz pierwszy będą miały styczność z Wojskiem Polskim, liczymy na to, że postanowią związać swoją przyszłość zawodową czy to z wojskami operacyjnymi, czy też w formule służby terytorialnej” – mówi minister.

Na szkoleniach ma skorzystać nie tylko państwo, ale i ich uczestnicy.

Informacje na temat szkoleń można znaleźć w Wojskowych Komendach Uzupełnień i w Wojewódzkich Sztabach Wojskowych.

Wybielanie zębów
Wybielanie zębów
199,99 zł
400,00 zł
Oferta zakończona!
Wybielanie zębów od 199,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewa Konopelko-Śliżewska – 2 lokalizacje (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz