Home Kategorie Poruszające Nie żyje 22-letnia studentka, która została brutalnie zgwałcona w kościele. Nadal nie wiadomo kto jest sprawcą.

Nie żyje 22-letnia studentka, która została brutalnie zgwałcona w kościele. Nadal nie wiadomo kto jest sprawcą.

Gwałt w kościele. To nie mieści się w głowie. 22-letnią studentkę zgwałcono w miejscu, które dla wielu ma ogromne znaczenie religijne. Kobieta zmarła trzy dni później w szpitalu.

Pochodząca z Nigerii, 22-letnia studentka, Uwavera Omozuwa została napadnięta i zgwałcona w znajdującym się niedaleko jej domu kościele. Zdarzenie miało miejsce 27 maja. 3 dni później młoda kobieta umarła w szpitalu.

Do gwałtu doszło w świątyni należącej do Odkupionego Chrześcijańskiego Kościoła Bożego. Jest to tzw. chrześcijański wolny Kościół protestancki o charakterze ewangelikalnym nurtu zielonoświątkowego w Beninie. 22-latka mieszkała i studiowała w tym kraju. Dość często odwiedzała kościół, aby się tam uczyć.

Trudno powiedzieć, co dokładnie rozegrało się tamtego nieszczęśliwego dnia w kościele. Lokalne media utrzymują, że do budynku weszła grupa mężczyzn, która zgwałciła i pobiła 22-latkę gaśnicą. Doniesienia te nie doczekały się jednak potwierdzenia. Z informacji zawartych w miejscowych mediach wynika, że studentce rozdarto spódnicę i koszulę. W chwili znalezienia jej przez ochroniarza była w bardzo złym stanie. Jej ciało pokrywała krew. Przewieziono ją do szpitala i podjęto próby leczenia. Niestety zaledwie trzy dni po napaści zmarła.

To może Cię zainteresować:  To spektakularne nagranie z kamery samochodowej właśnie podbija internet. Obejrzało je już 2 miliony osób!

Rzecznik policji w Nigerii zapowiedział, że służby podejmą wszelkie próby ustalenia tożsamości sprawców i ich ukarania. Sprawa jest traktowana jako morderstwo. Rodzina zmarłej apeluje o pomoc w tropieniu zabójców. Zbrodnia wstrząsnęła też mieszkańcami. Zwracają uwagę na to, że w kraju pewne przestępstwa są „warunkowane płcią” i z tego względu sprawcy nie zawsze są karani.

Dzień przed dramatem, który rozegrał się w kościele, 16-letnia Tiny Ezekwe została zastrzelona przez policjanta w dawnej stolicy Nigerii, Lagos. Udało się aresztować mężczyznę. Internauci zapoczątkowali w sieci akcję pod hasłem #JusticeForUwa.

– „Kilka dni temu hasło #JusticeForTina było na ustach wszystkich, teraz to #JusticeForUwa. Nigeryjski rząd musi zrobić wszystko, co w jego mocy, żeby chronić młode dziewczyny.”

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
11
Zły
Zły
17

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz