Home Kategorie Ludzie Minister Szumowski od kilku dni otrzymuje wiadomości o przerażającej treści. Ktoś grozi mu śmiercią i użyciem broni.

Minister Szumowski od kilku dni otrzymuje wiadomości o przerażającej treści. Ktoś grozi mu śmiercią i użyciem broni.

Minister zdrowia otrzymuje groźby. Są nawet tacy, którzy wyrażają swoją niechęć groźbami karalnymi.

W tej sytuacji minister i koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński postanowił przyznać mu ochronę Służby Ochrony Państwa. Tak wynika z nieoficjalnych doniesień RMF FM.

Łukasz Szumowski nie cieszy się obecnie zbyt wielką sympatią Polaków. Na pewno nie pomogło mu ujawnienie powiązań ze spółką Onco Arendi Therpeutics, której prezesem jest jego brat, a żona wspólniczką. Firma Marcina Szumowskiego, mimo iż nie może poszczycić się poważniejszymi osiągnięciami na rynku farmaceutycznym, otrzymała w tym roku 22-milionową dotację od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, finansowanego z budżetu państwa.

Kilka tygodni później wybuchła afera z maseczkami niespełniającymi wymogów bezpieczeństwa, sprzedawanymi przez przyjaciela rodziny Szumowskich, który to z zawodu jest instruktorem narciarskim. Ministerstwo Zdrowia wydało na maseczki 5 mln zł, a w transakcji pośredniczył brat ministra, który zdaje się być ostatnio wszędzie.

Z kolei posłowi PO Sławomirowi Nitrasowi nie spodobało się, że Szumowski cały majątek przepisał na żonę, a teraz udaje, że nie ma grosza przy duszy. Szumowski rycersko zapewnił, że jego żona nie jest żadnym słupem i gdyby to były inne czasy, to by się z Nitrasem pojedynkował.

Do walki na gołe pięści ostatecznie nie doszło, ale za to przybyło osób, które uważają, że nadszedł czas, by minister zdrowia podał się do dymisji. Obecnie radzi mu to już 40,1 proc. Polaków, a tylko 32,8 uważa, że minister jeszcze daje radę.

Niektórzy, jak się okazuje, swoją niechęć do Szumowskiego wyrażają w sposób listowny, zapełniając groźbami karalnymi jego służbową skrzynkę mailową, a także grożąc telefonicznie (na prywatny numer). Tak przynajmniej wynika z ustaleń reporterów RMF FM.

Ich treść jest nie tylko obraźliwa. Podobno ministrowi grożono śmiercią i użyciem broni. W związku z tym szef MSWiA Mariusz Kamiński stwierdził, że nie należy tego lekceważyć i przydzielił Szumowskiemu ochronę funkcjonariuszy SOP.

Oprócz tego wiceminister Janusz Cieszyński zapowiedział zgłoszenie do prokuratury akcji plakatowej wymierzonej w ministra zdrowia. Chodzi o plakaty „Ewangelia wg Łukasza Sz.”, które pojawiły się na przystankach W Warszawie.

– „Chcemy się dowiedzieć, kto stoi za akcją hejtu wymierzoną w ministra Szumowskiego i Ministerstwo Zdrowia” – mówił Cieszyński.

eKurs: Asystentka stomatologiczna
eKurs: Asystentka stomatologiczna
79,00 zł
209,00 zł
2 dni
do końca oferty!
Kurs online: Asystentka stomatologiczna z zaświadczeniem MEN za 79 zł z firmą Online Edukacja (zamiast 209 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz